Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko. Śmigam sobie od jakiegoś czasu na Merida Matts 40. Głównie zestaw rock’n’rolla i twister na Szyndzielni w Bielsku-Białej. To będzie chyba mój trzeci sezon. Ostatnio zacząłem łapać strasznie dużo dętek. Podczas ostatniego mojego zjazdu zaliczyłem 3 kapcie. Wcześniej zdarzały się pojedyncze ale nigdy aż tyle. Zawsze podczas wymiany sprawdzam czy nie ma w oponie jakiegoś kamyczka lub dziury w oponie. Macie pomysł z czego to może wynikać? Pech? Zbyt mocno niedostosowany rower na takie traski? Ważę jakieś 76kg, przytyłem może ze 3 odkąd zacząłem jeździć, więc wydaje mi się, że nie to jest przyczyną. #mtb #rower #enduromtb #endurotrails
  • 5
Mogłeś mieć po prostu pecha, na którymś z gravel race Bushcraftowy złapał 4 dętki na porządnie przygotowanym rowerze (po 2 był zdyskwalifikowany, bo musiał przyjąć pomoc z zewnątrz, ale chciał przejechać trasę do końca...). Faktem jest, że opona się zużywa - 3 sezon to czas na zmianę, która odświeży Twój rower. Warto rozglądać się za oponami z warstwami ochronnymi na bieżniku i na bokach, i wydać raz a dobrze (przy każdej wymianie
@goparys: sprawdz powierzchnie wewnatrzną opony (u mnie kiedys wbił się mikro drucik- coś jak pojedynczy drucik od linki hamulcowej. Niewidoczny a dopiero było czuc go pod paluchem- dziurawił tak opony ze powoli i niezauwazalnie schodziło powietrze), powierzchnie obręczy czy nie ma zadziorów. I przede wszystkim zdiagnozuj w ktorym miejscu na dętce robią sie te dziurki- łatwiej bedzie szukac przyczyny
@Kyuzo: @vauecki: @k3lt: Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Mam już pewien trop- ostatnio jak wymieniałem oponę zauważyłem, że ta taśma na obręczy koła w jednym miejscu trochę odstaje. Nie sądziłem, że to może być przyczyną.