Wpis z mikrobloga

Mirki, robię projekcik z drewna z dość jasnej palety (chyba już zaimpregnowana, bo tak czytam, że palety zazwyczaj są poddawane temu procesowi). Zwykła półka do przedpokoju z haczykami na klucze. Chciałbym ją zabarwić na ciemnobrązowy kolor żeby wyglądała rustykalnie, natomiast, że się nie znam, to nie wiem kompletnie czego użyć żeby to było bezpieczne wewnątrz (bez żadnych wydzielających się oparów itd.) i żeby było bez połysku, po prostu kolor i tyle. Olej? Bejca? Lakier? Coś jeszcze innego?
#stolarstwo #meble #diy
  • 9
  • Odpowiedz
@Parotia: cokolwiek z tego co wymieniles.
Pamietaj jednak, ze bejca daje tylko kolor. To barwnik rozpuszczony w wodzie, spirytusie, nitro. Nie masz zadnego zabezpieczenia. Wiec musisz polakierowac.
Ja bym wybral bejce + lakier. Na taka pierdołe to kupisz tanio w kazdym markecie bejce i lakier. Bejce sa tanie wiec mozesz kupić ze 2 kolory. Bo ciezko trafic z odcieniem jaki bys chcial. Lakiery tez masz w malych puszkach.
  • Odpowiedz
@Parotia: Politura uwydatnia i podkreśla fakturę drewna, nie odpryskuje, jest przyjemna w dotyku.
Nałożenie kilku warstw i delikatne przeszlifowanie po każdej papierem jubilerskim, daje efekt satyny.
Jest najbardziej pracochłonna gdy chcesz uzyskać pożądany efekt.
  • Odpowiedz
@ytyfy: Ładne, ale chodzi mi bardziej po prostu o przyciemnienie jasnych palet do szaro ciemnobrązowego koloru, niekoniecznie uwydatniać słoje
  • Odpowiedz