Wpis z mikrobloga

Mam problem. Składam kompa z mini-itx. Na chłodzenie chciałem dać Be quiet Dark Rock TF. Na stronie BQ piszą, że chłodzenie nie pasuje do MSI MPG B550I Gaming Edge Wifi (jest czerwony krzyżyk przy tej płycie), a potem widze taki filmik, gdzie koleś bez basolutnie żadnych problemów składa to chłodzenie i te płytę:
https://www.youtube.com/watch?v=cW7XA117LfI

BQ ma błędy na stronie czy co?

#komputery #pc #hardware #pcmasterrace
Syn_Tracza - Mam problem. Składam kompa z mini-itx. Na chłodzenie chciałem dać Be qui...

źródło: comment_1625596419kZLgl8umiF6JXGtOliT89c.jpg

Pobierz
  • 9
@Syn_Tracza: Każde chłodzenie będzie pasować na zadany przez producenta socket, problem może być z tym jak dana płytka została zaprojektowana, czy sekcja zasilania nie jest za wysoko, czy o RAM nie będzie wadzić, etc.

Niektórzy montują chłodzenie AMD na socket intela za pomocą trytytek, nie ma rzeczy niemożliwych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Syn_Tracza: Dobra, już wiem o co kaman. Backplate coolera firmowo nie będzie pewnie pasować. Problem idzie obejść: wytnij dremelem odpowiednie otwory albo daj jakieś dystanse. Możesz zastosować też jakieś tulejki zamiast backplate - cooler nie jest ciężki.
@Syn_Tracza: Nie myślałeś o konstrukcji typu rower? Taka Fera 5 zmieści się tobie na wysokość, wentylator ma bardzo dobry a sama konstrukcja zoptymalizowana pod kątem kompatybilności z modułami.