Wpis z mikrobloga

Dzisiaj fachowiec wycenił mi koszt położenia JEDNEJ płytki gresu wielkoformatowego 120x120 cm na 430zł. Z metra to jedyne 300zł, warto dodać że wycena dotyczyła położenia 96 metrów w tym 45 metrowego pokoju połączonego z kuchnią.

Teraz zastanawiam się czy mnie #!$%@?ło czy jego.

#remont #budownictwo
  • 25
@Henio_Zloczynca: Wlicza sobie w cenę, że 20% #!$%@? i będzie musiał za swoje dokupić. Ten rozmiar to jest mina i nie każdy się podejmie. W dodatku łączenie z kuchnią to jest dodatkowa dniówka przy tym rozmiarze. Ale jak znajdziesz kogoś tańszego, ale SPRAWDZONEGO to bierz.
@LaskaKNK Być może to jednak mnie #!$%@?ło ale wydaje mi się że ponad 400 zł za położenie jednej płytki to odrobinę wygórowana cena zwłaszcza jak mamy do czynienia ze stosunkowo duża powierzchnia na której nie ma konieczności jakiś alpejskich kombinacji.
@melba Stary ale co Ty porównujesz jakiegoś biedaka zarabiającego 15k do pana glazurnika biorącego 450zl za położenie jednej płytki.

W każdym razie już wiem że trzy stówy za metr to zajebista cena i każdy brałby z miejsca taką usługę
@Henio_Zloczynca: ale nie rozumiesz że to tak nie działa. Wg twojej logiki, jak się kladzie płytkę jedna, która pokrywa całą ścianę to powininno być tanio. Pomijając jak ciężko je położyć, jak jest duże ryzyko, są drogie i często na zamówienie z długim okresem oczekiwania
@PiotrFr Według mojej logiki łatwiej się kładzie płytki w 40 metrowym prostokącie niż w 8 pomieszczeniach 5 metrowych z koniecznością docinania. Co do większej trudności ułożenia takich płytek nie będę się spierał. Natomiast oferta o której mowa jest najdroższą z jaką przynajmniej na razie się spotkałem. Druga w kolejności jest o 30% tańsza, większość o około 50% natomiast najtańsza jest trzykrotnie niższa.
Dodatkowo sądząc po zdjęciach realizacji i ilości pozytywnych opinii w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Henio_Zloczynca: jeśli uważasz że to za drogo i inny wezmie mniej i zrobi tak samo, to nie biadol na wykopie tylko podziękuj jednemu i umow się z drugim.
Takim podejściem nie różnisz się niczym od wąsatego Janusza, biadolacego ile to musi ludziom płacić.