Wpis z mikrobloga

Cześć!
Nie wiem czy inni też tak mają ale ja w przypadku reklamacji zgłaszanych bezpośrednio do sklepu często mam propozycję zwrotu przez PayPal. Paypala od dawna nie używam ale konto mam aktywne i raz skusiłem się przyjąć taką propozycję. Zwrot przyszedł ale sprzedawca wymyślił sobie, że zwróci kwotę w złotówkach, mimo że ja płaciłem $. Również $ mam jako walutę główną w PP. Efekt był żałosny bo przy niewielkiej kwocie zwrotu prawie połowę zżarły opłaty. Nawet nie wiem, czy te niuanse z walutą zwrotu miały znaczenie bo chyba generalnie prowizja PP jest dość wysoka.
Czy błąd polega na tym, że w ogóle zgodziłem się na tę transakcję, czy na ustawieniach konta które należy odpowiednio "dostroić" do takiej operacji aby nie ponieść straty.

#aliexpress #paypal
  • 3
@mark2020: Kiedyś się z tym męczyłam, bo chciałam mieć paypala z dolarami. Ustawiłam dolary jako walutę główną i nic to nie dało. Gdzieś przeczytałam, że jak konto w PL założone, to ni ch… będzie w PLN. Olałam w końcu nie znajdując rozwiązania. A teraz już usunęłam PayPal, bo podobno mają brać 50 zł za nieużywane konta.