Wpis z mikrobloga

Czy ktos moze podpowiedziec jak skutecznie biegac na biezni? W necie nic konkretnego nie znalazlem. Mam do zagospodarowania 30 minut. Na razie codziennie biegam tak, wychodzi 26 minut.
1 minuta - 6 km/h
1 minuta - 8 km/h
10 minut - 12 km/h
2 minuty - 6 km/h
10 minut - 12 km/h
1 minuta - 6 km/h
1 minuta - 4 km/h

Czy to moze byc w jakimkolwiek stopniu skuteczne w paleniu kalorii? Biegalem wczesniej 2x w tygodniu po 50-60 minut, ale latwiej mi wygospodarowac 30 minut niz godzine.
#bieganie #biegajzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
@bacanahali: każda dodatkowa aktywność jest skuteczna w paleniu kalorii. Jeśli chcesz "uciąć maćka" to zacznij od diety, albo chociaż licz kalorie by być świadomy tego ile kcal zjadasz
  • Odpowiedz
@cin123654: Bieznie mam do 14 km/h. Na razie komfortowa predkosc to 12-12,5. Ale mam podejrzenie, ze dobija mnie temperatura w pomieszczeniu. Mam bieznie na poddaszu i po upalnym dniu jest tam ciut cieplo.
  • Odpowiedz
@leynamur: A jest jakies minimum w bieganiu po ktorym zaczynaja sie palic kalorie? Rozne zrodla podaja, ze zaczynasz palic tluszcz po 45 minutach biegu, a wczesniej palisz tylko glikogen chyba.
  • Odpowiedz
@bacanahali: Zarówno pod katem palenia kalorii, podniesienia formy, jak i nie zanurzaniu (przynajmniej u mnie każdy z tych trzech punktów działał super) polecam mocne stopniowanie, czyli np 3’ 6km/h później co 30s przyspieszysz aż dochodzisz do maksa w którym utrzymasz się 2min, po czym odpoczynek w spacerze 30-60s minuta biegu np 10km/h żeby wrócić na tetno a później znowu maks np 14-15 km/h dwie minuty i tak 4-5 serii. Na
  • Odpowiedz
@bacanahali: Nie ważne ile biegasz jak spalisz cały glikogen to będziesz później na chodzenie i oddychanie spalał tłuszcz. Liczy się bilans. Na bieżni jak pisałem polecam interwały bo się nie zanudzisz, nie zabulisz i podniesiesz sobie metabolizm. Lepsze to niż kulanie w strefie tlenowej. Chyba ze masz na trening dwie trzy godziny, ale wtedy na bieżni w łeb bys sobie prędzej strzelił
  • Odpowiedz