Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Pytanie do posiadaczy płyt indukcyjnych.
Czy to normalne, że indukcja wydaje dźwięki buczenia?
Jako laik powiedziałbym, że podobne do tego jak transformatory buczą, tylko ciszej trochę xD
Druga sprawa, czy to normalne że np woda gotuję się tak przerywając? Grzeje 5 sekund, woda bombelkuje, jakby przestaje grzać na 5 sekund, przestaje buczeć, woda przestaje wrzeć, znów na 5 sekund grzeje, buczy, woda wrze i tak w kółko.
Czy to normalne?

#kuchnia #gotowanie #gotujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
  • 6
@dawid121213 tak, indukcja buczy. Do gotowania wody ustaw większą moc (najlepiej największą) . Od pewnej mocy przerywanie zamienia się na prawie ciągła pracę
  • Odpowiedz
@dawid121213: Tak, indukcja tak właśnie działa. Odpowiedź na ostatnie pytanie: tak się dzieje gdy ustawisz moc na połowę (w mojej indukcji to 5) a nie na full (u mnie to 9).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bslawek: @fizyk: @copychef: @ManiacTeam: @lesio:
Dzięki, człowiek całe życie na gazie gotował to teraz w ciężkim szoku byłem :D
a w takim razie jak zrobić na płycie mały "płomień", np jakbym chciał dusić pieczarki, czy normalnie mi się to zrobi na małej mocy gdy ta płyta będzie tak przerywać i odpalać co i raz?
  • Odpowiedz
@dawid121213: Tak działa indukcja, ja gotując rosół pierw czekam aż się woda zagotuje (moc na 9), a póżniej zostawiam żeby się "pyrkolił" na 4 lub 5 (zależy jak duży używam garnek)
  • Odpowiedz
w takim razie jak zrobić na płycie mały "płomień", np jakbym chciał dusić pieczarki, czy normalnie mi się to zrobi na małej mocy gdy ta płyta będzie tak przerywać i odpalać co i raz?


@dawid121213: bezwładność cieplna patelni powinna wystarczyć.
  • Odpowiedz