Wpis z mikrobloga

Przez lata "zdebilowaciałem", chciałym to jednak naprawić i wrócić do czytania. Głównie interesuje mnie fantastyka, Lema i Sapkowskiego, Herberta, RR Martina przeczytałem od A do Z. Co polecacie z młodszego pokolenia oraz twórców zagranicznych ? Z góry dzięki za pomoc :)
#fantastyka
  • 31
  • Odpowiedz
@fiddle: seria Hyperion jest mocną serią jak mirek pisał wyżej, Dukaj z polskich autorów sf. Kindle polecam nawet używany na Amazonie czy olx, są bardzo solidne nawet po kilku latach nie dzieje się z nimi nic złego, może byc z reklamami, wyłączysz najwyżej i nie przeszkadzają.
  • Odpowiedz
@fiddle: To tak, żeby ci starczyło na najbliższe dwa lata polecę właściwie wszystko co napisał Glen Cook, szczególnie cykl "Kroniki Czarnej Kompanii" - dark fantasy od strony "tych złych"(grupa żołnierzy w służbie dyktatury). Bardzo ciekawie napisane i sam świat w moim odczuciu jest dość oryginalny.
A w kwestii niepowtarzalnej fabuły to myślę, że cykl "Detektyw Garret" się sprawdzi. Powieść detektywistyczno-komediowa w świecie fantasy(bardzo ciekawym swoją drogą - mają krwiożercze jednorożce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fiddle: od siebie mogę jeszcze polecić audiobooki. Szczególnie te które są w formie słuchowisk (z gronem aktorów i muzyką) jak i te które są czytane przez dobrego lektora (królem w tej kategorii jest moim zdaniem Krzysztof Gosztyła) świetnie się słuchało w jego wykonaniu książki "Outpost" Głuchowskiego, czy też "Predator" Crichtona
  • Odpowiedz