Wpis z mikrobloga

@saikomiki: Nie, jedyne co mnie interesuje to ciekawa (i najchętniej niepowtarzalna) fabuła :) Mam ten problem, że obejrzałem kilka tysięcy filmów i bardzo szybko rozgryzam fabuły, co kończy się przewijaniem filmów i oglądaniem ich w max 30minut. Z pewną nadzieją spoglądam w kierunku książek.
@fiddle: w sumie po dłuższym przemyśleniu, stwierdzam, że znam tylko starocia :)
z filmami mam tak samo i rzadko który film wnosi dla mnie coś 'nowego'. W każdym razie - jak znajdziesz coś ciekawego, nie zapomnij się tym pochwalić, wierzę, że i mi się spodoba.

A apropo staroci, S. King'a coś czytałeś? Wiem, że ludzie na niego marudzą, ale mi kilka jego książek bardzo przypadło do gustu (Lśnienie/ Dr. Sen, Łowca
@fiddle: j.w. "Imię Wiatru" Rothfussa to bardzo dobra książka, zresztą tak jak jej kontynuacja. Tylko, że na trzeci tom to się możesz nie doczekać.
"Archiwum Burzowego Światła" Sandersona to też bardzo ciekawy świat.
Z takiego trochę innego fantasy polecam "Akta Dresdena" i cykl "Feliks Kastor" zwłaszcza zestawione ze sobą.

A z science fiction zawsze i niezawodnie Zgrzędliwy Starzec Fantastyki czyli Robert Heinlein. Łapie się do kategorii staroci ale nic lepszego pan
@fiddle: Z Kindla będziesz zadowolony na pewno. Ale będziesz też zadowolony z Pocketbooka. Ludzie chwalą to co mają, ale zwróć uwagę, że nikt nie narzeka na to co wybrał. Różnice są minimalne.
@fiddle: Niedługo wychodzi nowy Paperwhite, Amazon ma wtedy zawsze duże zniżki i to na oczywiście nowy model, wysyłają normalnie do Polski i za 400-450 zł masz super czytnik na lata, od którego nie za bardzo można chcieć czegokolwiek więcej
@fiddle: Podbijam polecenie mirka wyżej - Peter V. Brett i jego świeżo zakończony "cykl demoniczny" to świeży pomysł na fantasy i bardzo dobrze napisana seria z różnorodnymi bohaterami.