Wpis z mikrobloga

Czemu nie ma gier, w ktorych mozna pograc razem #ps5 #ps4 i #xbox ? Jedyna taka gra jest chyba pubg, dlaczego taka fifa, battlefieldy itp nie maja takiej opcji? Chodzi mi o crossplay bez PC. Przeciez to im by wychodzilo tylko na plus, wiecej osob na serwerach, szybciej znalezc kogos do gry. Konsole mam jakies pol roku, wczesniej myslalem ze to jest norma ze taka opcja jest, ze wiekszosc gier na konsolach mozna grac miedzy ps a xbox.
  • 22
  • Odpowiedz
@littlejunkie420: widzialem liste, tylko pubg stad dla mnie jest jakis interesujacy, ale wiadomo to moja opinia.

@Jubei: @NoKappaSoldier73: sami tworzą pole do tych gowno wojenek konsolowych, gdzie dziela ludzi na rozne platformy. Rozumiem ze swoje gry itp, ale gry multi..

To tak jakby na pc nie mozna grac majac procesor amd z innymi ludzmi co maja intela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kermirz: Sony odpowiadając o brak crossplayu w Minecraft powiedziało, że chronią swoich młodszych graczy przed złymi graczami którzy mogliby udostępniać niedopowiednie treści
  • Odpowiedz
@kermirz: ktoś tu nie rozumie rynku konsolowego ;) Generalnie teraz i tak jest 5x lepiej niż kiedyś, bo kilka lat temu nie do pomyślenia było, żeby ludzie grali w te same gry na różnych konsolach. Sony nadal to utrudnia, ponieważ każe płacić studiom za to, zeby mogli włączać opcję crossplay'u między nimi, a konkurencją, no bo przecież tracą hajs jak ktoś kupi skin w fortnite na xboksie, a nie na
  • Odpowiedz
@kermirz: Korporacje to nie są Twoi przyjaciele i nie robią rzeczy po to, żeby Ci byli lepiej, tylko po to, żeby hajs się zgadzal, a akcjonariusze byli szczęśliwi, więc co jakiś czas będą wypływały informacje na które reakcją będzie frustracja.

MS nie każe płacić firmom na włączenie crossplaya, a nawet do niedawna trzeba było płacić że możliwość grania online w tytuły F2P
  • Odpowiedz
@kermirz: microsoft jest taki milutki tylko dlatego że walczy o klienta, generacja x360 i początek xone pokazały co będzie jak poczują się pewniej

zresztą już niedawno chcieli podnieść cenę golda, oczywiście jak zrobił się raban to się "wycofali", bo "słuchają" klientów a tak naprawdę badali grunt pod przyszłe podwyżki
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy: oo, wiedzialem ze jakis fanboj sony przyjdzie xd

Nie wyzywam sony ani microsoftu, twierdze ze jest to glupie podejscie.

@rowerek404: sa metody zarzadzania w ktorych glos klienta jest najwazniejszy, jesli on nie przynosi zadnych strat itp to sie to robi, a akurat crossplay nie przyniosl by zadnych, jedynie korzysci wedlug mnie.
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy: zaden bait. Nie rozumiem tego podejscia, sony zapewne robi to bo ma duzo wiecej graczy.
Ale jak widac ja jestem za tym by bylo pro konsumenckie podejscie ze stron takich wielkich korpo.
Nie rozumiem tez podejscia z exami. Mysle ze lepiej by dla niebieskich i zielonych bylo gdyby gry wychodzily na obie konsole ale na tą druga poprostu drozej xD Ale to juz inny temat
  • Odpowiedz
@kermirz: Sony by nie zbudowało społeczności ponad 100 milionów graczy w poprzedniej generacji, wydając też exy na konkurencyjną konsolę. Pewnie 30% by się przełamało z przejściem do obozu Microsofta i w efekcie z dominacji w danej erze konsol, dostaliby w papę.
  • Odpowiedz
@Rupert_Kotwica: niby tak. Ale gdyby ezy byly czasowe (np rok) lub cena by byla wyzsza na xboxa, to dalej duzo osib wybralo by sony.

Jak wiadomo to nigdy sie nie stanie, chodzi mi o to ze sami producenci (microsoft i sony) daja pole do tych gowno wojenek ktore codziennie tu widzimy na tagach :D
  • Odpowiedz
@kermirz: Z ciekawości: masz jakieś biznesowe wykształcenie/doświadczenie czy przedstawiasz wizję świata, która Twoim zdaniem 'bylaby fajna'? Za tymi decyzjami stoją tabelki w excelu i zastępy ludzi, więc jakkolwiek niektóre/wiele decyzji może się nam graczom wydawać głupich/złych to jednak powstały po to, żeby firma w dużym lub krótszym ujęciu na tym zyskała. Bez urazy ale wydajesz się mieć dosyć idylliczne podejście, a nie o to firmom chodzi.
  • Odpowiedz
@rowerek404: akurat jakies tam mam. Praktykuje podejscie ktore na 1 miejscu stawia swoich pracownikow (aby pracowalo sie im latwiej i lepiej oraz korzystniej dla firmy- tak, mozna to pogodzic) a wyznacznikiem tego co robisz jest voice of customer.

Tak jak juz wczesniej pisalem, nie wiem jak to jest, czy by na tym stracili czy zyskali, musieli by zrobic badania lub test (np z jedna gra).
  • Odpowiedz