Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Czym różnią się te wszystkie #nakladki od przeróżnych firm?
#invisalign, #usmile, #hellosmile, #smilenation, etc. Różnice w cenie są spore, więc nie wiem które rozwiązanie jest najlepsze w relacji jakość/cena.
Z tego co znalazłem w sieci Hello Smile jest sporo tańsze od Invisalign ze względu na to że właściciel jest również producentem też nakładek, a więc może zaoferować niższą cenę. Ciężko znaleźć obiektywne opinie, stąd ten post :)

W poprzednim roku dostałem wycenę #invisalign na 15k, teraz zaś wartość leczenia wzrosła do 17k.

Pytanie do osób które skorzystały z tej opcji. Czy przed zdecydowaniem się na nie, ortodonta zobrazował wam potencjalny efekt leczenia w postaci wizualizacji, animacji?

Miałem 2 wizyty w tej sprawie. Na pierwszej miałem robiony model 3D, dokładne zdjęcia zębów, dostałem skierowanie do kliniki na wykonanie zdjęcia cefalometrycznego po czym nastąpiła kolejna konsultacja z ortodontą. Mimo to nadal nikt mi nie przedstawił przytoczonego wyżej efektu przed/po zastosowaniu nakładek. Dostałem jedynie odpowiedź, że koszt wizualizacji wynosi 2k i jeśli się nie zdecyduje to ta kasa przepada.
Trochę dziwne zachowanie, szczególnie że u nich zostawiłem sporo kasy :D
Cześć @SkrytyZolw ;)
#stomatologia #zeby #estetyka #ortodoncja
  • 34
  • Odpowiedz
@danio_96: Różne techniki mają różne możliwości leczenia. Invisalign które jest liderem tej technologii i może sie pochwalić największą ilością wyleczonych pacjentów, daje możliwość leczenia wiekszosci wad zgryzu, również tych bardzo skomplikowanych, daje też większy komfort leczenia. Inne techniki radzą sobie raczej z prostymi wadami. Musisz jednak pamiętać, że tak naprawdę wszystko zależy od lekarza prowadzącego. Tak jak w wyścigach liczy sie dobre auto, ale przede wszystkim umiejętności kierowcy. Także kieruj sie
  • Odpowiedz
@danio_96: co Cię skłania do takiego wyboru? rzeczywiście oni dopiero wchodzą na rynek więc możesz być jednym z pierwszych pacjentów, trochę taki królik doświadczalny..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinzano: Invisalign jest niemalże 2 razy droższy.
Niby masz rację, jednak opierając się na opiniach z innych krajów myślę że robią dobrze swoją robotę.
  • Odpowiedz
@danio_96: chodzi o to, że robotę robi lekarz, nie nakładki.
Dr Smile, Invisalign, Clear aligner itp jedynie produkują plastik i nie odpowiadają za przebieg/wynik leczenia.
Oczywiście jak wybierzesz dobrego lekarza to efekt Dr Smile może być lepszy niż u słabego lekarza Invisalign. Problem w tym, że Dr Smile w Polsce jeszcze praktycznie nie istnieje więc, realnie nie znajdziesz lekarza z doświadczeniem.
Dr Smile wszedł do Polski chyba w tym roku, leczenie
  • Odpowiedz
Ja wziąłem #hellosmile - różnicy z invosalign dużej się nie dopatrzyłem a kosztowo wyszlo kilka tys mniej. Za 8 miesięczną kurację wyszło mi niecałe 8tys z 5% obniżka na kod rabatowy oraz w gratisie jeszcze nakładki i żel do wybielania dostałem.

Nakładki bardzo polecam, nic nie widać, tylko trochę się sepleni na początku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ja wziąłem #hellosmile - różnicy z invosalign dużej się nie dopatrzyłem a kosztowo wyszlo kilka tys mniej. Za 8 miesięczną kurację wyszło mi niecałe 8tys z 5% obniżka na kod rabatowy oraz w gratisie jeszcze nakładki i żel do wybielania dostałem.


Nakładki bardzo polecam, nic nie widać, tylko trochę się sepleni na początku.

@solla: Stosowałeś ten żel wybielający?

@danio_96 @takijeden123: Hej, i jak używasz dr smile? Ja się zastanawiam pomiedzy
  • Odpowiedz