Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja #randomanimeshit

Yo, tak sobie wczoraj odsłuchiwałem jakieś anime muzyki i tak sobie myślę, że jak na 124 serii obejrzanych tylko skromną ilość muzyczki zapamiętałem i do niej wracam.

Openingów bardzo mało. W zasadzie pierwszym, którym wpadł mi w ucho był
Inuyasha OP4 Grip
Potem troche to poszło :
Enen no [...] OP1 Inferno
Tonikaku Kawaii OP Koi no Uta
Attack on Titan S2 OP Sasageyo
Attack on Titan S4 OP Boku no Sensou
JoJo S1 OP1 Sono Chi no Sadame

Endingów trochę więcej polubiałem
Fate/Zero S2 OP Sora wa Takaku
FMA:B ED1 Uso
Fate/HF II ED I beg You
Code/Geass Yuukyou Seishunka
K-On Don't Say "Lazy
NGNL Zero There's a reason
Fate/GO Babylonia Prover
Madoka Magica ED2 Magia
86 ED1 Avid

Natomiast muzyki z OST to naprawdę szczęścia nie miały. Tylko 4 się u mnie ostały
Girls und Panzer Polyushko Polye
FMA:B The Intrepid
Madoka Magica Sis Puella Magica!
86 Ep.9 OST

Nie wiem z czego to wynika. Podczas ogądania prawdopodobnie całą uwagę skupiam na tym co się dzieję na ekranie zamiast się "rozpraszać" muzyką. Jakby nie patrzeć podzielności uwagi to mam zero ¯\_(ツ)_/¯
A jak wy? Też tak macie czy zapamiętujecie każdy kawałek jaki leci?
  • 16
  • Odpowiedz
@Necer: ciężko mi się wypowiedzieć, jak muzyka mi się podoba to sobie to odnotowuję i potem ją dodaję do playlisty po obejrzeniu. Jak na szybko nie dodam, to potem w 99% przypadków odlatuje ona w niepamięć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Necer: ja z reguły nie zapamiętuję ostów chyba że są naprawdę chwytliwe albo powtarzalne. jeśli włączę ost jakiegoś anime to raczej na pewno nie pamiętam kiedy on grał ale na sto procent zwrócę na niego uwagę przy rewatchu. opy i edy to już różnie, kojarzę dużo opów (każdy oglądam przynajmniej raz) i niektóre fajne edy
  • Odpowiedz
@Necer: Po prostu uwielbiam muzykę, przy czym jestem pedantem i lubię mieć dobrą jakość ułożoną w folderach po swojemu. Zazwyczaj, wrzucam sobie parę utworów w tło jak czytam LN, uczę się albo robię coś w domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MicekWiseman: To fajnie! Też kiedyśsobie założyłem playliste na YT pt. "Kartoffeln" Do czynności domowych
Sporo tam było anime muzyki, tyle, żę w powyższym wpisie dałem te najbardziej dla mnie charakterystyczne co ich tytuły znam i załapałem przy normalnym oglądaniu. Nie po surfowaniu po odmętach YT. xD
  • Odpowiedz
@Daleth2202: uważam, że OSTy na tej liście są najbardziej wyjątkowe bo musiały się pojawić w idealnym momencie tak, żeby się wbiły w pamięć a potem jeszcze, żeby chciało się to znaleźć na YT czy gdziekolwiek.
  • Odpowiedz