Wpis z mikrobloga

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14652784,Kleiber___Debata_dotyczaca_katastrofy_smolenskiej.html

Tak czytam i sobie mysle, skoro do debaty Kleiber zaprasza z jednej strony ekspertow, ludzi ktorzy znaja sie na rzeczy a z drugiej zas, paraekspertow Macierewicza, ktorych to zwolennicy tez uwazaja za ekspertow bo przeciez "katastrofy lotnicze moze badac kazdy inzynier" i jak to powiedzial wczoraj jakis europosel PiS w telewizorze "przeciez katastrofe na rzece Hudson wyjasnil ornitolog" to wniosek jest z tego prosty.

Bez problemu moglibysmy stworzyc wykopowa grupe ekspertow i napisac do prof. Kleibera, ze tez chcielibysmy debady z ekspertami Laska jak tez "ekspertami" Macierewicza. Przeciez wsrod nas tez sa ludzie wyksztalceni, z pewnoscia matematycy, fizycy, inzynierowie, PiS twierdzi, ze to wystarczy aby badac katastrofy, wiec czemu nie.

Jestem budowlancem z zawodu, w szkole liczylem kratownice, belki, dzwigary, liczylem naprezenia, wytrzymalosc materialu, moge wiec wedlug tego co twierdzi PiS, badac katastrofy lotnicze, bo przeciez na skrzydla dzialaja naprezenia. Jestem tez informatykiem, to moj drugi zawod, jestem wiec dosyc dobry z matmy, z pewnoscia to wystarczy do badania katastrofy lotniczej. Apeluje o stworzenie Wykopowiej grupy ekspertow ds. badania katastrof lotniczych i niech nas prof Kleiber tez wezmie pod uwage w temacie debaty, w koncu jesli chodzi o kompetencje w tym konkretnym temacie nie roznimy sie od ekipy Macierewicza.

#smolensk #macierewicz #eksperci #lasek #katastrofa
  • Odpowiedz