Wpis z mikrobloga

Właśnie złożyłem 20 aplikacji na różne stanowiska juniora asp net mvc. Napisałem sam aplikację webową z bazą danych, nowocześnie wyglądającym frontem w css, zaimplementowanym mechanizmem kontroli dostępu i narzędziami administratorskimi. Normalna stronka gdzie masz własny profil gdzie wrzucasz oferty autek i głównego feeda gdzie znajdują się oferty innych użytkowników gdzie możesz kupić autko jak masz środki. Będę miał tego juniora czy nie?

#programowanie
  • 23
  • Odpowiedz
@FortunaHej:

Skoro jej nie znasz to sie po prostu nie wypowiadaj.

Zadałem pytanie o to jak TY ją widzisz, ale widocznie pytanie było zbyt trudne ¯\_(ツ)_/¯

Tak, tak. A kierowca autobusu wstal i zaczal klaskac. Zejdz na ziemie.

Czyli nie ma żadnych firm/startupów, które ludzie pozakładali na studiach i odnieśli sukces? xD
Nie mówię, że jest to standard, ale takie sytuację się dzieją.
  • Odpowiedz
@Zelber jak dla programowanie komercyjne a niekomercyjne różni się przede wszystkim tym, że dużą część komercyjnej pracy stanowi zbieranie wymagań, spotkania, jakieś inne pierdoły, code review, trzeba ogarnąć jakieś specyficzne firmowe praktyki, biblioteki, umieć wymyślić rozwiązanie na konkretny problem, to też są umiejętności potrzebne w pracy, samo np. napisanie quicksorta czy innego algorytmu świadczy tylko o tym, że ktoś zna język i umie coś napisać, ale nie, że jest w stanie efektywnie
  • Odpowiedz
@bm9pY2h1ag: Zgadzam się, dodałbym jeszcze do tego testy, pisanie kodu łatwego w utrzymaniu, używanie stabilnych i sprawdzonych rozwiązań w kwestii bibliotek/frameworków i być może CI.
Tylko teraz pojawia się jedno pytanie: Ile z tych rzeczy nie można zrobić w projekcie robionym ze znajomymi/w ramach koła naukowego?
Bo moim zdaniem wszystko się da zrobić, tylko wymaga to połączenia dobrego podejścia + wiedzy, że to także są istotne rzeczy, na które należy zwracać
  • Odpowiedz