Wpis z mikrobloga

Moglby ktos z was napisac przykladowy jadlospis na jeden dzien ktory jest keto? Chcialem zobaczyc jak to wyglada
#mocnyvlog
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanStar86 Śniadanie: Omlet z 2 jajek z dodatkiem tartego parmezanu oraz kilku pomidorków koktajlowych i szparagów. Do picia: Szklanka wody z dodatkiem 1 łyżeczki soku z cytryny;

II Śniadanie: Pełnotłusty jogurt naturalny z dodatkiem wiórków kokosowych, 1 łyżeczki malin oraz 1 łyżeczki borówek. Do picia: czarna kawa bez cukru;

Obiad: Łosoś pieczony w pergaminie z dodatkiem gałązek kopru i plastrów cytryny. Do tego gotowane szparagi polane stopionym masłem klarowanym. Do picia: szklanka wody mineralnej;
  • Odpowiedz
@KKK1337: Prawda jest taka, że zwykły zbilansowany posiłek (ograniczony kalorycznie) jest lepszy, niż diety typu keto, IF, czy inne wymysły.
Proporcje: węgle 55%, tłuszcze 20-35, białko 10-20%. Nie żreć gówien jak przetworzone żarcie czy FF i tyle.
  • Odpowiedz
@trenosaurus: stąd moje pytanie o trzustkę i dwunastnicę, o miażdżycę, itd
Krótkotrwale pewnie nie można sobie dużej szkody zrobić stosując keto, ale nie polecałbym jechać tak długo.
Do tego bez badań trzustki, wątroby i nerek przed keto nawet nie podchodziłbym do takiej diety.
  • Odpowiedz
@KKK1337 Skąd pomysł, że keto i/lub tłuszcze zwierzęce w żaden sposób przyczyniają się do powstawania tych chorób? Jakiegokolwiek badania naukowe?

Trzustka, wątroba, nerki, dwunastnica (xD), ja #!$%@? skąd wy to bierzecie. Zaraz mi powiesz że keto jest szkodliwe dla gałek ocznych i przysadki mózgowej xD

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że gatunek homo wyewoluował na tłustym czerwonym mięsie i jest to podstawowy pokarm od kilkuset tysięcy lat? Czy trawa powoduje
  • Odpowiedz
@trenosaurus Lepszy pod jakim względem? Na normalnej diecie jesteś w stanie biegać z pełną wydajnością po np. 18h bez jedzenia? Jesteś w stanie utrzymać deficyt 1000kcal dziennie, będąc już i tak chudym, praktycznie bez odczuwania głodu? Prawie w ogóle nie wydawać z siebie żadnych gazów i nie odczuwać żadnego dyskomfortu związanego z trawieniem? Utrzymywać stabilną energię w ciągu dnia, bez wahań poziomu cukru? Bo ja tak.

Więc jeszcze raz pytam, pod
  • Odpowiedz
@nieprawdziwymirek: Zbilansowane posiłki zalecają dietetycy. Gruby zaleca chlanie wódy i żarcie FF i wg niego to jest najlepsze. Nie ma sensu teraz się przekomarzać co jest lepsze. Moim zdaniem lepsza jest pełna dieta, twoim zdaniem może to być keto. Ja się na keto czuję jakby ktoś mi dał w łeb i odciął prąd.
Tak przy okazji - biegasz 18h z pełną wydajnością bez jedzenia? Serio?
  • Odpowiedz