Wpis z mikrobloga

#rock #myslovitz #polskamuzyka
#cultowe (553/1000) <- awansem z 06/07

Myslovitz - To nie był Film jako bonus na płycie Z Rozmyślań przy Śniadaniu (1997) i z soundtracka do filmu Młode Wilki 1/2 (1998)

Niepowtarzalny klimat ma ten numer!
A dodatkowo potęgowany jest tym wokalem - czasem jak słucham to mam wrażenie że Rojek stoi pół metra ode mnie i do mnie gada. Fajny zabieg z tym że ścieżka wokalna jest taka surowa. Wiadomo że to w większości deklamacja a nie śpiew i nie trzeba tu stosować różnych zabiegów "technicznych". Mimo wszystko mają swój urok np. niewycięte "oddechy"/zaciągnięcia powietrza. Chyba dlatego właśnie takie poczucie realności tego wokalu.

PS. dopiero sobie uświadomiłem że klip był od Smarzowskiego i ma wiele elementów wspólnych z Domem Złym.

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
  • 2
  • Odpowiedz