Wpis z mikrobloga

Właśnie rozważam czy nie zostać mechanikiem samochodowym, chciałam być mechanikiem jako dziecko i w sumie to spoko praca jest, tylko smar wchodzi w ręce na stałe i trzeba być bardziej męską niż mężczyzna, żeby mnie brali na poważnie. No ale to chyba bardziej opłacalne niż bycie fryzjerką, w każdym razie ciekawsze. Tylko że trzeba siły fizycznej do tego i wyjść z domu i się nauczyć jak wyglądają poszczególne rozmiary kluczy na oko, bo ojciec zawsze mnie ganiał po jakieś trzynastki i krzyczał jak nie wiedziałam które to, a numerek był zatarty, a ja zupełnie nie wiem skąd się wie jakie to klucze jak nie mają numerka i czemu znajomi chłopcy to wiedzą od urodzenia, może to jest umiejętność nabyta w życiu płodowym już?
  • 14
@welin warto próbować i się nie poddawać jeśli jakkolwiek Cię to kręci. Dla mnie też dziwnym jest że często chłopy opisują np. gładzenie ścian czy inne roboty remontowe lub coś takiego jak robienie czegoś przy samochodzie jak wyssane z mlekiem matki i od urodzenia to umieją
@welin to jest po prostu doświadczenie. Nie musi być nabyte przy autach, po prostu przy pracach domowych - jeśli klucz trzynastkę potrzebujesz jakieś raz dziennie, to wiesz jak wygląda. Co musisz zrobić w takim razie - iść do mechanika na staż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eloseba: no dla mnie roboty remontowe to w sumie pikuś, naoglądałam się tego i napomagałam ojcu za młodu jak wykańczaliśmy dom, ale to po prostu męczące jest strasznie i trzeba się namachać sporo. Jak mieszkałam na studiach z koleżankami to było dla mnie niepojęte, że nie wiedzą jak coś przykręcić albo chcą wzywać elektryka bo wywaliło korki, myślałam że to takie oczywistości, że każdy umie odkręcić kolanko w zlewie jak się
@welin: Zainteresuj się tematem od strony komputera- tzn. sprawdzanie błędów OBD, ogólna diagnostyka, może klimatyzacja- Janusze Mechanicy Wszystkowiedzący są mocni jak trzeba wymienić klocki hamulcowe, ale jak pokazuje błąd lub dlaczego go pokazuje w 20 letnim samochodzie to mówią "kąkutery wszędzie, nic się nie do zrobić"