Wpis z mikrobloga

@amantadeusz: hehehehe, gdybyś miał wiedzę większą niż ze śmiesznych obrazków to wiedziałbyś, że np. Amazon w USA i części krajów europejskich zmasakrował rynek księgarni wyrzucając mnóstwo ludzi z pracy.

Amazon zdominował mnóstwo rynków stosunkowo niewielką liczbą pracowników i w ogromnym stopniu przyczynia do wypychania coraz większej liczby ludzi z rynku pracy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@amantadeusz: to kapitalizm zabronił im poświęcić godzinę dziennie przez rok żeby nauczyć się klikać w konkuter za 20k miesięcznie i przyłożył pistolet do głowy żeby podpisać umowę o dzieło w magazynie amazona za 500zl na miesiąc!!!!11111
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: wrzucasz jakiś wykres z dupy bez odnośnika do tego jakie były podstawy tych wyliczeń i co ja mam Ci na to odpowiedzieć? xD Mam Ci pokazać teraz dziesiątki prognoz co do kryzysu w 2016/2017 bo wg cyklu ekonomicznego czas na kryzys i #!$%@?, a następnie wrzucić wykresy światowych indeksów giełdowych?

Ale spoko, nie winię Cię. Z takim rozgarnięciem na pewno będziesz zasilał te 25% :*
  • Odpowiedz
napisz jeszcze jak bardzo wzrosło bezrobocie od 1930 kiedy ludzie w obawie przed utratą miejsc pracy niszczyli maszyny tkackie xD


@malinq: jak poważnie traktować takie porównanie XD Książki czy opracowania to pewnie za dużo, ale zerknij chociaż na filmik, który wyjaśnia dlaczego to porównanie z dupy (w opisie masz dobrą garść źródeł jak podkusi cię poszukać głębiej).
  • Odpowiedz
@malinq:
https://www.oxfordmartin.ox.ac.uk/downloads/academic/The_Future_of_Employment.pdf badanie Oxfordu nt. automatyzacji.

Tu masz cytat z wniosków:
According to our estimates around 47 percent of total US employment is in the high risk category.

Additional support for this finding is provided by the recent growth in the market for service robots (MGI, 2013) and the gradually diminishment of the comparative advantage of human labour in tasks involving mobility and dexterity (Robotics-VO, 2013).

Finally, we provide evidence that
  • Odpowiedz