Wpis z mikrobloga

@idomeneo: no ale, typie xD ty opisaleś rozmnażanie wegetatywne, czyli odbicie od krzożenia i wytworzeniem nowych roślin (czyli rozmnożenie) podalem argumenty że tak nie jest.
I tak, wiem o tym, że po ścięciu barszczu wypuści boczne pędy i rozrosnie się jeszcze bardziej - wiem to, bo uprawiam rosliny, które właśnie tak zagęszczam - ale to zupełnie co innego, niż odbijanie od korzenia, ktore jeżeli rzeczywiście by nastąpiło byloby niczym innym jak
wertyh - @idomeneo: no ale, typie xD ty opisaleś rozmnażanie wegetatywne, czyli odbic...

źródło: comment_1625047751yhMApi3EN1o8wtMB82khva.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@idomeneo: i nie mozna nazwać tego inaczej niż rozmnożenie, bo termin ten oznacza nic innego jak rozwój nowych, samodzielnych roślin. Z twojego opisu wynika jakbyś tak sugerował, że własnie tak jest, co jest blędem. Barszcz albo wyrośnie z nasion, albo w ogóle. Pomijam już fakt rozrostu rośliny po jej cześciowym obcięciu, bo w dalszm ciagu jest to ta sama roslina, która tylko wytworzyła nowe pędy, po obcięciu stożka wzrostu - normalne
  • Odpowiedz
Tu w przykładzie z wpisu OPa chodzi o to, ze po ścięciu pędu kwiatostanowego wyrośnie kolejny w jego miejscu jeśli nie wykopie się korzenia.


@idomeneo: zmiana narracji ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale opisalem już jak wygląda kwestia po obcieciu rosliny. W dalszym ciagu bedzie to ten sam, bardziej zagęszczony barszcz, a nie nowy krzak, bo po takim działaniu nie wyrosną z ziemi kolejne dwa xD Tyle
  • Odpowiedz
serio czasem wykopki nie wiedzą z kim rozmawiają i zgrywają znawców, rozmawiając z kimś ktoś się tym zajmuje profesjonalnie...


@idomeneo: dokladnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@idomeneo: co zacząłem potwierdzać? xD przeciez to ty teraz nagle zmienileś kierunek i za pubkt do zaczepienia wziałeś to co napisł OP wyżej, czyli, że barszcz po odcięciu wyrośnie ponownie. xD albo sugerowanie, że po wycieciu z korzenia odbije xD
  • Odpowiedz