Wpis z mikrobloga

Razem z żoną próbujemy wprowadzać stałe pokarmy do diety naszego 10-cio miesięcznego bombelka, docelowo chcemy go odłączyć od cycka przed żłobkiem czyli za 3 miesiące. Żona uparła sie na BLW ale chryste panie w marcepanie, nie mogę przeżyć tego #!$%@?, które dziecko robi próbując coś zjeść. Jej to kompletnie nie przeszkadza a ja patrzeć nie mogę jak wszedzie wokół lata żarcie. Mieliście doświadczenie z BLW czy może karmiliscie wasze dzieciaki tradycyjnie łyżeczką? Czy to BLW faktycznie niesie tyle korzyści, że warto wie odblokować na ten bajzel podczas jedzenia?

#dzieci
  • 11
@XdareckiX Nie mam dziecka, ale dziecko mojej cioci nie było karmione łyżeczką. Dawała małej talerzyk i ona sobie jadła brudząc wszystko w okolicy i siebie samą, ale imo taka metoda ma swoje zalety. Po pierwsze - dziecko szybko nauczy się jeść samodzielnie, na początku rękami, później będzie mu ładnie szło z łyżeczką, a ty masz spokój. Po drugie, ponoć ma to korzystny wpływ na rozwój zmysłów u dzieci. Śliniaczek z półeczką pewnie
@XdareckiX: powodzenia z odłączaniem od cycka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, syf to nieodłączna część BLW jak i papek. Po prostu żeby dziecko nauczyło się samo jeść musi przejść przez etap #!$%@? wokół. U nas 1,5 roku, na stałych od dawna, je sama także sztućcami i dalej rozwalanie, jak nie podpasuje, nie jest głodna lub ma gdzieś jedzenie. Normalna sprawa przy dzieciach ( ͡° ͜ʖ
@XdareckiX jak dziecko jest gotowe, to blw, polecam książkę Bobas lubi wybór, nie będzie więcej wątpliwości. Przed żłobkiem nie trzeba odstawiać, moja córka poszła jak tylko skończyła rok a karmię piersią do tej pory - ma 2 lata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XdareckiX: moi synowie w wieku trzech lat umieli używać widelec i łyżkę.
A potem poszli do przedszkola w wieku 3+
Teraz maja 9 i 11 lat i jest gorzej jak mieli 3.
Tak ze nie przeżywaj.
@Skovorodka: Mam książki blogerek o blw, alantkowe cośtam, są napisane okej, duzo przepisów.

W żłobku młody będzie musial być od 8-16, nie wiem jak on wytrzyma bez cyca będąc na cycku w domu
@XdareckiX: uwierz mi, że przy opcji karmienia papkami też będzie burdel bo przecież w pewnym momencie dziecko będzie chciało samo jeść papkę łyżeczką więc burdelu nie unikniesz :) da się przyzwyczaić. Nie rezygnujcie z BLW.
@XdareckiX u nas leci BLW. Od początku zachęcaliśmy do samodzielnego jedzenia nawet jeśli był (tzn. jest nadal ( ͡ ͜ʖ ͡) rozpierdziel. Teraz ma 1,5 roku i sam zaczyna sobie radzić łyżeczką i widelcem. Jak się nie udaje to je rękoma. Według mnie jest to lepsza metoda niż karmienie przez rodzica łyżeczką. Zaufaj dziecku.