Wpis z mikrobloga

Siema mirasy, piszę w sprawie biurka do pracy na stojąco i siedząco.
Kiedyś szukałem czegoś porządnego ale też nie kosztującego miliona złotych, które będzie stabilne tak, żeby monitory się nie trzęsły itd.

I daje znać, że FlyingDesk daje radę, zakupiłem stelaż "700" + blat osobno z allegro.
Ogólnie jest dobrze bo na najniższej pozycji biurko w ogóle się nie buja i jest stabilne. Przy wysunięciu na 132 cm można odczuć lekkie drżenie ale porównując to z normalnym biurkiem (W sensie takim stałym) Bekant z Ikea to jest i tak DUŻO stabilniej, bo tam monitor (34") latał jak #!$%@? i zamiast używać takich fajnych ramion montowanych do biurka, musiałem przewiercić go do ściany na zwykłym wieszaku.

Paczka przyszła dobrze zapakowana, składanie poszło dosyć szybko a wszystko wygląda porządnie. Uwaga tylko trzeba kupić swoje śruby do mocowania do blatu.
Przestrzegam też przed kupnem kabla USB do sterowania, najnowsza wersja programu do zmiany wysokością nie jest w stanie go użyć i musiałem ściągać starą wersję z jakiejś koreańskiej strony... A ostatecznie stwierdziłem, że to #!$%@?ę (Nowa apka wygląda lepiej) i łączę się tylko bluetoothem.

#biurko #biurka #flyingdesk #pracazdalna #pcmasterrace #battlestation
J.....g - Siema mirasy, piszę w sprawie biurka do pracy na stojąco i siedząco.
Kiedy...

źródło: comment_1624873597eopLMHeSjXn3jpEeptycY8.jpg

Pobierz
  • 35
@JovianPug: Ja z podobnej półki czekam właśnie na IIYAMA GB3466WQSU-B1 tylko, że zakrzywiony, potem myślę dostawić drugi tylko być może w pionie a nie w poziomie. Trochę ten setup kosztował, samo biuro wyszło prawie 3k... a widziałem stelaże po 1k nawet

Twoje zdrowie :D


@JovianPug: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@masterix: Też słyszałem dużo pozytywnego o nim, ale wtedy nie był dostępny. Oby Ci dobrze służył :)
Co do drugiego monitora w pionie, to próbowałem i wg. mnie 21:9 w pionie to totalny overkill :D
W sumie nawet 2 x 21:9 w poziomie to też przesada, no ale chciałem kupić coś z 144hz a stary dalej działa także trzeba go było jakoś użyć :)

Co do stelaży to właśnie wszystko zależy
W sumie nawet 2 x 21:9 w poziomie


@JovianPug: tak właśnie planuję, ale zobaczymy jak przyjdzie pierwszy i go postawię na biurku. 21:9 w pionie to faktycznie niezła żyrafa wychodzi xD

Co do stelaży to właśnie wszystko zależy co chcesz na tym stawiać - jeśli kompa, 2 monitory i jeszcze będziesz chciał się trochę oprzeć gdy stoisz to podobno może być ciężko. No i trochę się naczytałem, że jednak warto dopłacić
@masterix: Ogólnie też zależy jak ustawisz monitory, ja mam tak, że jeden jest w centrum a drugi z boku bo gdy gram to nie chce mi się przesuwać monitorów - wygląda to tak, że połowa tego bocznego monitora jest całkiem użyteczna i zostawiam sobie tam włączonego Slacka albo inny komunikator i pracuję na tym centralnym monitorze, a druga połowa bocznego nadaje się tylko na jakiegoś youtube/spotify z muzyką, bo trzeba się
Jednak zastanawiam się, czy tylko do pracy nie lepiej by było mieć tych monitorów równo, tak żebyś mógł objąć je wzrokiem.


@JovianPug: No to jest drugi wariant, który rozważam jeśli 2x w poziomie się nie sprawdzi.

btw jak się zapatrujesz na korzyści ze sterowanego biurka? Mam na myśli pracę na stojąco/siedząco i zmiany z tym związane
btw jak się zapatrujesz na korzyści ze sterowanego biurka? Mam na myśli pracę na stojąco/siedząco i zmiany z tym związane


@masterix: Myślę, że może to być bardzo pomocne jeśli bolą Cię plecy, jednak raczej traktowałbym to jako robienie sobie przerwy od siedzenia niż np. sposób pracy przez ciągłe 3-4h.
Planuję używać go w ten sposób, że pracuję 1-2h i potem wstaje na 10-30minut, tak, żeby nie trzymać jednej pozycji przez wiele
@JovianPug: takie pytanie czemu zakrzywiony z prostym nie są zamienione miejscami, nie byłoby wygodniej?

Co do biurka Mirku ja właśnie składam swoje. ;) Jako że to pokój w domu rodzinnym to właśnie idę full budżet.
I stelaż myślałem wziąć ten
https://allegro.pl/oferta/stelaz-biurka-elektryczna-regulacja-wysokosci-hi5-10532943521
Ramię na monitory te
https://allegro.pl/oferta/biurkowy-obrotowy-uchwyt-na-dwa-monitory-lcd-17-30-6170418397
A same monitory 2x 24" 1080p
https://www.komputronik.pl/product/399680/philips-243v7qdsb-00.html?gclid=EAIaIQobChMI66HA4oS88QIVhfXVCh1pSQ7vEAQYBiABEgLtTfD_BwE&cmids=25989945_4251024_305876115_498425588_152534866
Fotel
https://www.pepper.pl/promocje/ergonomiczny-fotel-biurowy-blitzwolf-bw-hoc5-399407
Blat 2lasnej roboty

Co myślicie?
@Greviz: @JovianPug: @Decode: @masterix:
@interpenetrate: Oba są zakrzywione, przy czym ten bardziej jest monitorem centralnym bo go używam najczęściej i ma też 144hz :)

Jak na full budżet to chyba będzie git, ale obawiam się tylko tego jednego silnika - będzie wykonywał całą pracę, nie lepiej dopłacić te 3 stówki i mieć na 2 silnikach https://allegro.pl/oferta/stelaz-biurka-elektryczna-regulacja-2-silniki-hi5-10532928526 ?

No i drugie pytanie, czy zmierzyłeś sobie, czy wysokość jest odpowiednia, wiesz nie wiem czy masz 160 czy
@interpenetrate: Dokładnie tak :)

2 silniki będą trwalsze - całe obciążenie podczas jeżdżenia w górę i w dół nie opiera się na jednej rzeczy. Powinny też być szybsze. No i zastanawiające jest to, że praktycznie wszystkie biurka oprócz najtańszych mają te 2 silniki zamiast jednego ( ͡° ͜ʖ ͡°)