Wpis z mikrobloga

W sumie wczorajsze mecze to antyreklama żużla. Najpierw Słupski odwala maniane w Zielonej - Lindgren powinien być wykluczony, potem przenosimy się do Wrocławia, gdzie tor byl tak wspaniały, że wg Przeglądu Sportowego:

"Pola startowe podczas niedzielnego spotkania na Stadionie Olimpijskim odgrywały niebywale ważną rolę. Tylko po wyścigu dziesiątym, wynik punktowy na korzyść pól 1-3 wynosił 43:17! Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko i nie powinny mieć w ogóle miejsca, bo niemal przed każdym wyścigiem byliśmy w stanie przewidzieć rezultat biegu."


a potem creme de la creme, truskawka na torcie w postaci Meyzego, który najpierw przytrzymał juniorów długo (ten przytyk komentatorów, że jeśli Liga chce ograniczyć koszty to powinni puszczać szybciej, bo czuć było u nich zapach spalonego sprzęgła) by potem wykluczyć Kubere, gdzie w analogicznej sytuacji tydzień wcześniej ten sam sędzia wyrzuca Vaculika.

Dla mnie to powtórka w czterech powinna być. Tylko ja patrzę przez pryzmat zasad narciarskich (ten z tyłu ma uważać na tego z przodu. To logiczne.) oraz praw fizyki (siła odśrodkowa wyrzuca na zewnątrz). Dla mnie wykluczać się powinna wtedy kiedy na wejściu zawodnik odbija w bandę a na wyjściu do kredy, bo to nie sa "naturalne" ruchy.

Mam nadzieję, że w piątek przy Z5 nie będzie sędziował Meyze, bo jeśli tak to chyba będzie potrzebował ochrony :P

#zuzel
  • 8
  • Odpowiedz
@Pituch: Ciekawe jaki byłby wpływ na zawody i zawodników jeśli sędzia mógłby powtarzać bieg w 4 osoby w całej odsłonie biegu a nie tylko na pierwszym łuku? Byłoby lepiej dla widowiska, czy wzrost kombinatoryki?
  • Odpowiedz
jeśli sędzia mógłby powtarzać bieg w 4 osoby w całej odsłonie biegu a nie tylko na pierwszym łuku?


@w_t_d: mi nigdy ten pomysł się nie podobał z przewidywalnych względów praktycznych: powtarzanie w 4 tam, gdzie winny był + wydłużanie i tak przeciągających się zawodów (to oraz ilość i długość przerw to zresztą osobny temat)
  • Odpowiedz
@Pituch pragnę jedynie zauważyć, że w 2019 na olimpijskim było więcej wyprzedzeń i generalnie ścigania niż na jakimkolwiek innym torze i wyprzedzali wszyscy, zarówno gospodarze jak i goście. Sytuacja uległa zmianie po tym jak pewne drużyny zaczęły kombinować przygotowując tarki czy błotne spa zamiast torów do ścigania i wprowadzili nowe wytyczne dotyczące przygotowania. Co do pracy sędziów się nie wypowiem, ale co do wykluczenia Kubery nie mam uwag
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Pituch: W Zielonej to antyreklama Słupskiego a nie żużla. Przecież to był chyba najlepszy mecz sezonu, masa ścigania i walki po całej szerokości. Jeżeli w Zielonej była antyreklama żużla to ja poproszę taką w każdym meczu.
  • Odpowiedz