Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na steki zaprosiłem rodziców do restauracji. Na pytanie obsługi jaki stopień wysmażenia powiedziałem, że well done. Mama wie co to więc poprosiła o to samo, a tata - to co mama xD Jakie było jego zdziwienie, że to trzeba trochę pogryźć, a nie tak jak wszystko co je - od razu połknąć. Nie był zadowolony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kuchnia #gotowanie #kiciochpyta
evilonep - Dzisiaj na steki zaprosiłem rodziców do restauracji. Na pytanie obsługi ja...

źródło: comment_1624837877GsLNqBHldtHwOpdnqrdA9N.jpg

Pobierz

Jaki stopień?

  • Blue 2.9% (11)
  • Rare 8.1% (31)
  • Medium rade 31.3% (120)
  • Medium 23.2% (89)
  • Medium well 15.7% (60)
  • Well done 18.8% (72)

Oddanych głosów: 383

  • 23
  • Odpowiedz
@evilonep: Właśnie wczoraj zapisałem, że mam stek kupić. Spróbuję zrobić blue, może rare. Zwykle jadam medium rare/medium a planuję rare. Chyba przestanę je "dochodzić" an talerzu, bo jest za ciepły i dalej się "robią".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@typowy_lobuz: Mieszkam w Irlandii, jem sporo steków z lokalnego mięsa (z kilkaset sam zrobiłem), najbardziej mi pasują ,,striploin" i ,,sirloin", zwykle 28-30 dni ,,matured".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@typowy_lobuz: P.S. u mnie zawsze steki odpoczywały że 3-4 minuty na ciepłym(!) talerzu i to prawdopodobnie był błąd, bo wczoraj oglądałem Hells Kitchen i Szef Amaro wspominał, że powinny chyba na ruszcie.
  • Odpowiedz