Wpis z mikrobloga

Mam możliwość kupienia na złomie roweru holland look(przynajmniej tak mówi naklejka na przodzie) za 40 zł w jako takim stanie. Kierownice ma prostą i z niej wystają 2 rączki do góry proste(kolarzówka?) Opłaca się to brać do renowacji?

#rower #odnawianie #zlom
  • 17
  • Odpowiedz
@anonim1133: Ale opłaca się to brać?

Sądzę że do 25-30zł zejdzie z ceną. Chciałbym to zrobić porządnie, czyli zapewne piaskowanie, lakier, chrom, części powymieniać.

I tak prawdopodobnie będę robił 5 rometów z at 70, które dostanę od znajomego :)
  • Odpowiedz
@JemMandarynke: Nie mam pojęcia, nie handluję rowerami to się nie znam. Oceń stan, czy coś z tego będzie, sprawdź ile kosztują, podlicz ile musisz włożyć.

Ogólnie dość hipstersko, więc może się udać.
  • Odpowiedz
@JemMandarynke: jak rama nie ma pęknięć czy coś i lubisz się dłubać w złomkach, żeby to odrestaurować, to jak najbardziej możesz brać ;)

25 zł to jak za darmo, dwie paczki fajek, a jak nie uda się odnowić, to możesz znowu puścić ją w obieg za "piwo"
  • Odpowiedz
@JemMandarynke: Nigdy nie interesowałem się markami, ogólnie patrzę czy rama jest zdrowa, a że ramy zwykle wynajduję dość podeszłe w wieku, to jeżeli taki "dziadek" jest zdrowy, nie popękany to znaczy, że może być porządny ;)

Sam też się nie bawiłem w renowację, ale jak wynajdę jakąś ciekawą ramę, to daję pomysł znajomemu, on lubi się tym bawić, płacę za części i robociznę i mam świetny rower ;)
  • Odpowiedz
@JemMandarynke: Dolny Śląsk, kawałek od Wrocławia, znajomy się przeprowadził (do Wrocławia właśnie) i chyba nie ma warunków już :/

Ostatni rower od niego mam 4 lata ;)

teraz dorwałem jakąś francuską ramę i chyba będę musiał podziałać sam.
  • Odpowiedz
@JemMandarynke: chyba żadna z moich ram nie wyszła z przygotowania ponad zwykłe wyczyszczenie z brudu i przetarcie papierem ściernym, tylko dla mnie rower ma jeździć, nie musi być piękny, papier ścierny mnie zadowala ;)
  • Odpowiedz