Wpis z mikrobloga

Widze ze jest #!$%@? i dezinformacja odnośnie #kwarantanna po przylocie z #uk do PL. Lądowałem w Polsce w czwartek, nikt nie pyta na granicy czy lecisz do pracy, czy #!$%@? jesteś doktorantem. Celnika to #!$%@? obchodzi, on tylko zaznacza ze jak nieszczepiony to kwarantanna. Ludzie zaczęli wyciągać jakies papiery i odesłali wszystkich z kwitkiem na kwarantannę. Sytuacje możecie prostować z sanepidem który już nie zwalnia z kwarantanny po 10 min jak to wszyscy piszą. Dziewczyna studiuje w PL i ma obronę za miesiąc, stwierdziła ze spróbuje ominąć kwarantannę i będzie dzwonić do nich, gadała z 3 osobami, oddzwaniali ze to nie jest bezpośrednia przyczyna powrotu. Jeśli miałaby obronę teraz podczas tych 10 dni to trzeba podać dane uczelni itp i oni będą to sprawdzać. Na infolinii powiedzieli ze informacje w rozporządzeniu są nieprecyzyjne, ale ciężko o zwolnienie prócz naprawdę sporadycznych sytuacji. Podkreślam ze mówię cały czas o UK czyli kraju spoza UE i Schengen, wiem ze w UE jest łatwiej o zwolnienie. Co do kwarantanny, sprawdzają, miałem 3 telefony z sanepidu, zadania na bieżąco do wykonania w apce plus już wizytę policji (jestem na kwarantannie 2 dzień)
  • 20
@CorpseBide nie, Ty ściągasz z Play store, I jak otworzysz i tam jest zakładka "prove your covid vaccination" czy coś takiego i nie wiem czy screena robisz czy możesz to ściągnąć w pdf i Im pokazać @adriano30 Twoja żona jak robiła?
@golagolagola Na którym lotnisku lądowałeś? Widocznie sporo od tego zależy i samego celnika. @Verae ostatnio dodała wpis, że udało jej się bez problemu uniknąć kwarantanny powołując się na rozporządzanie z maja. Faktem jest więc, że bycie studentem powinno zwalniać z kwarantanny, nawet w przypadku tych studiujących w Wielkiej Brytanii. Brak kompetencji lub czysta ignorancja straży granicznej na obowiązujące przepisy jest więc głównym powodem finału przedstawionej przez Ciebie sytuacji. Zasady są jasne. Zrzut
GhostxT - @golagolagola Na którym lotnisku lądowałeś? Widocznie sporo od tego zależy ...

źródło: comment_1624840450CvuPkOcCdu3TusQt2XK81z.jpg

Pobierz