Wpis z mikrobloga

Nie wiem ilu z was kojarzy ale od niedawna istnieje taka usługa jak Plenti (www.plenti.app) ktora pozwala wynajmowac rozne sprzety smartfony, tablety, laptopy, drony, aparaty i wiele innych. Aby moc skorzystac z ulugi nalezy sie zweryfikowac kontem bankowym, ale okazuje sie ze ta weryfikacja nie jest tylko weryfikacja danych osobowych ale tez zdolnosci kredytowej o czym nie ma nigdzie (niz w regulaminie) informacji. Śmiesznie ktos to sobie wymyslil, bo przykladowo jesli ktos ma zdolnosc to po jakiego #!$%@? ma im placic w subskrypcji 12 miesiecy wiecej kasy za wynajem niz zaplacil by w ratach mając tę zdolnosc? Chcialem wynajac jedna rzecz - kwota wynajmu na 12 miesiecy przekracza cene sklepowa o 30 proc (XD) w przypadku tej konkretnej rzeczy i jesli ich klientem docelowym jest klient ktory ma zdolnosc kredytową to jaki idiota skorzysta z tak #!$%@? oferty zamiast samemu wziac na raty, splacac za 30proc. mniejsza kwote miesieczną i miec sprzet na wlasnosc? XD Ktoś mocno nie podumał z modelem biznesowym dając tak naprawdę calkowicie nieoplacalny rodzaj leasingu z tym, ze w tym leasingu nikt nie informuje ze to leasing + leasingobiorca nie ma do sprzetu zadnych praw po spłacie jak to w przypadku zwyklego leasingu bywa.
1. Opcja - masz zdolnosc - placisz z góry wiecej niz ten sprzet warty w subskrypcji na 1 rok, co nie ma zadnego sensu bo mniej zaplacisz jak wezmiesz na raty na ten rok i sprzet bedzie w calosci twoj po roku XD
2. Opcja - nie masz zdolnosci, wiec z definicji jestes bez hajsu - placisz kaucje (wiecej niz cena sklepowa) + z góry za ten cały rok, ile znacie osob bez zdolnosci gotowych zaplacic z góry 2x wiecej niz sprzet jest wart + 30 proc.? XD Przeciez jesli ktos bez zdolnosci posiada mozliwosc operowania taka kasą to kupi ten sprzet na wlasnosc bez bawienia sie w ich posrednictwo XD

PSYCHIATRYK XD

#polska #technologia #gownowpis #heheszki
  • 5
  • Odpowiedz
@ap0linary Spojrzałem na ich ofertę i wydaje mi się, że bardziej celem usługi jest wynajem krótkoterminowy na jakieś eventy/testowanie sprzętu, niż branie do prywatnego użytku na na rok-dwa.

Wypożyczalnie samochodów też istnieją, a przecież porównując, że wypozyczajac auto na 15 dni - miałbyś ratę leasingu na cały miesiąc, to ten sam model biznesu.
  • Odpowiedz
@xBARTEXx: kompletnie mija sie z celem, bo ten sam sprzet moge w tej samej kwocie kaucji dla niezdolnych kredytowo kupic w sklepie elektronicznym, oddac do 30 dni odzyskac hajs i zaplacic równe ZERO za korzystanie ze sprzetu
  • Odpowiedz
@ap0linary Masz w sumie rację, ale wtedy przerzucasz koszty na sklep po prostu, zależy od własnej etyki. A jak ma się w wypożyczalni kwestia ubezpieczenia, dodatkowych usług, co w wypadku uszkodzenia sprzętu, biorą z kaucji?
Nie chce mi się zbytnio wgłębiać w regulamin.

Jedno jest pewne - jeśli z takim asortymentem utrzymują się, to ludzie z tego korzystają, a jeśli zarabia i wygląda głupio, to nie jest głupie.
  • Odpowiedz
No raczej, ze zalezy od etyki, polecam poczuc jak wyglada swiat ludzi ktorzy musza wykonywac ruchy a nie maja zdolnosci kredytowej by sie przekonac, ze nie da sie takiej osoby przekonac do zaplacenia pelnej kaucji by zaplacic za kilka dni wynajmu gdy max co moze taka osoba bez zdolnosci udzwignac to ewentualne kilka dni bez zadnej kaucji wiec w takim wypadku gdy sie ma hajs na kaucje ktora jednoczesnie oznacza mozliwosc kupienia
  • Odpowiedz
Korzystam z ich usług i też mnie to zastanawiało. Okazało się, że te zabezpieczenie w postaci kaucji i weryfikacji tożsamości/zdolności kredytowej to zabezpieczenie przez klientami, którzy wypożyczają sprzęt i nigdy go już nie spłacają/oddają.

Na początku pomyślałem, że to bullshit, ale po chwili przyznałem im rację...

  • Odpowiedz