Wpis z mikrobloga

@qwertynq88: Leż w SwiftUI. Aktualnie większość projektów stoi na UIKicie, ale to podobnie jak była sytuacja ObjC vs Swift.
Dużo osób mówiło, że nie warto w Swifta iść bo za mało popularny, a teraz większość w tym siedzi.
A Apple mocno SwiftUI promuje, więc niedługo nie będzie wyboru i trzeba będzie przepisywać rzeczy na SwiftUI :)
UIKita warto na pewno znać, ale rozpoczynając teraz, szedł bym w to.
Do tego,
  • Odpowiedz
@Prism2772: Osobiście od kilku miesięcy uczę się SwiftUI ale ostatnio nadchodzą mnie zwątpienia czy to dobra droga. Aktualnie wszystkie oferty wymagają UIKita. Sądzisz że za np. rok jest szansa na pracę znając tylko SwiftUI czy raczej będzie to bardziej odległa przyszłość ?
  • Odpowiedz
@Wonderpol: To bardziej odległa przyszłość. Aktualnie jak pisałem, wiele projektów to UIKIt, a SwiftUI jest dopiero od iOS 13+
Wiele projektów wspiera jeszcze 11, czy 12.
Ale nadal uważam, że warto bardziej iść w SwiftUI. On dużo mocniej wymusza MVVM, bardziej idzie w reactive programing, a to akurat jest aktualnie prawie w każdym projekcie.
Jak ktoś zna SwiftUI w UIKicie sobie też poradzi.
Jest to trochę inna filozofia, ale to
  • Odpowiedz
@Prism2772: Dzięki za odpowiedź ale właśnie obawiam się tu o tą pracę. Aktualnie nie znalazłem nic na juniora z SwiftUI. Skąd to stwierdzenie, że jest szansa na pracę właśnie w SwiftUI?
  • Odpowiedz
Pracuje od 5 lat jako ios Dec i uwazam ze UIKit to podstawa, bez tego bardzo ciezko bedzie Ci znalezc prace bo wiekszosc projektow jest zrobiona w UIKit. Mozesz olac storyboardy i uczyc sie tworzyc widoki w kodzie z pomoca SnapKit, to nie takie trudne. SwiftUI to dobry dodatek do cv na ktory da Ci plusa na rekrutacji
  • Odpowiedz
@Volli: Jako że jesteś już dość doświadczony jak zresztą piszesz. Miałbyś może chwilę na odpowiedź na parę pytań, gdzieś w wiadomościach prywatnych(np. slack, messenger bądź na jakimś komunikatorze) ?
  • Odpowiedz