Wpis z mikrobloga

Dużo na wykopie znalezisk typu "ciemnoskóry w USA, powymieniajmy się rasistowskimi przemyśleniami".
To co powiecie na taki przypadek:
1. 16 letni ciemnoskóry chłopak idzie do swojej dziewczyny.
2. Po drodze mija policjanta, który na jego widok zawraca i zaczyna za nim iść "bo chłopak wydał mu się podejrzany".
3. Policjant idąc za chłopakiem wchodzi NA PRYWATNĄ POSESJĘ (teren domu dziewczyny).
4. Tam zaczyna wydawać komendy do chłopaka, który raz po raz po mówi, że nic nie zrobił i zaraz zejdzie jego dziewczyna (pisał do niej wiadomość).
5. W tym momencie policjant każe mu wystawić ręce za siebie - kiedy chłopak powtarza "nic nie zrobiłem" - zbiera taserem.
Dwa razy.

A teraz powtórz wykopku który nie widział osoby ciemnoskórej na oczy - "w USA nie ma wcale systemowego rasizmu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: Artykuł o sprawie.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-9716865/Moment-cop-tasers-biracial-teenager-outside-girlfriends-home-Florida.html

#neuropa #bekazprawakow #4konserwy #usa #rasizm
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ta, dodaj jeszcze że go zatrzymali "for loitering" czyli za "włóczenie się" - jak cię następnym razem na chodniku zatrzymają policjanci to się rozumiem z nimi chętnie przejedziesz na komendę xD


@greven: Ale autentycznie w Polsce tak jest, jak masz przyjemność wynajmować (bo tanio) na wyjątkowo stereotypowych dzielnicach. Zatrzymują cię z doopy i pytają 2x dokładniej niż gdzie indziej, każą ci pokazać torebkę (jestem kobietą) za nic. Kij mnie obchodzi
  • Odpowiedz