Wpis z mikrobloga

czy jest ktoś kto wyjaśnie noobowi co i jak? Interesuje mnie zakup pojazdu i miałbym kilka pytań odnośnie zakończenia finansowania oraz tego jak to się odbywa. pliska
#leasing
  • 17
@kuncfot: a jak mam taki motyw ze mam oferte i w niej jest, że kwota odkupu to ileś tam kafli czy to jest to samo co ostatnia rata(wykup)? Ta ostatnia rata nie ulega zmniejszeniu jakoś? Wartość przedmiotu przecież spada przez te 4 lata. Leasingodawce to gówno obchodzi i płaci się tak jakby wartość przedmiotu była jak w dniu zakupu?
@Szumny: nie jestem pewny ale kwota odkupu to chyba przy wynajmie długoterminowym?

Na początku leasingu dostajesz harmonogram i jego się trzymasz, firmy leasingowe tak sobie kalkulują ofertę, aby w dowolnym momencie móc sprzedać niespłacony samochód i ich zysk i tak będzie powyżej ceny rynkowej.

Przy leasingu masz raty i wykup i samochód jest Twoj,
Przy wynajmie masz raty i ostatnią dużą albo płacisz albo bierzesz nowy leasing/wynajem albo kończysz przygodę.
@Szumny: Zasadnicze pytanie: chcesz leasing czy wynajem? Wynajem jest leasingiem, ale leasing nie zawsze jest wynajmem. W skrócie: w leasingu ustalasz parametry, zobowiązujesz do wykupu i płacisz zgodnie z harmonogramem. Korzystny podatkowy kredyt. W najmie z kolei masz ratę, która płacisz i na koniec oddajesz auto ewentualnie je wykupujesz co jest mało opłacane.
@OptiFinance:
pic rel przykład na konfiguracji t-rocka
na czerwono nie czaje o co cho z tą kasą 71K na racie finalnej? mam finalnie zapłacić 30K więcej niż to warte jest?

No dobra a czy tę ratę finalną da się rozbić na kolejne raty?

No ja bym chciał miesięcznie płacić max 800 zł okres finansowania podają mi na 4 lata ale więcej też jest spoko. Wpłacić bym chciał na start około 25K
Ta ostatnia rata nie ulega zmniejszeniu jakoś? Wartość przedmiotu przecież spada przez te 4 lata.


@Szumny: OHUI ale skisłem xD Chciałbyś kupić coś na raty, ale żeby było taniej niż gotówką? ;)

Rozumiem, że analogicznie w kredycie mieszkaniowym na końcu chciałbyś dopłacić, bo wartość nieruchomości wzrosła? ;)