Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 671
Jezu xDD

Loguje się do pracy i widzę 300 nowych maili na skrzynce

Myślę sobie - oho coś się stało

Co się okazało?

Ktoś stworzył maila z jakimś problemem i zawarł w nim praktycznie pół korpo (w sensie globalnym) a ludzie zaczęli odpisywać "please remove me" xD

Co lepiej, znalazł się jeden gość który zażartował że w sumie to brakuje jednej lub dwóch osób z korpo i czy możemy je dodać do konwersacji XD.

Niektórzy błagali też żeby przestać. A niektórzy wstawiali memy z popcornem XD

#heheszki #pracbaza #korposwiat
  • 53
Miałem do czynienia z podobną sytuacją w swoim korpo. Memy sypały się gęsto, ale same wiadomości "czy ta wiadomość była skierowana do mnie" była również formą żartu i to ponawianą tak często, że przeładowała firmowe serwery i sparaliżowała pracę (wiadomości dochodziły z godzinnym opóźnieniem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Best corpo day ever!
@OCIEBATON: czy osoba która zapoczątkowała tego maila dodała wszystkich odbiorców indywidualnie i jakąś większą grupę? Pro-tip: aby zapobiegać takich sytuacji, najlepiej dać określony dostęp do wysyłek na większe grupy dla np HR czy teamów które wysyłają notyfikacje. Dodatkowo wrzucać te maile/grupy do BCC - zapobiegnie to wysyłce do wszystkich w przypadku „Reply All”. Można tez np. ustawić alerty potwierdzające wysyłkę do większej grupy odbiorców.
  • 112
@OCIEBATON

U mnie już kilka razy takie akcje były, zwykle wygląda to tak:
- tysiąc debili pisze "remove me please", "delete me from cc"
- po kilkunastu minutach zaczyna się spam "don't reply to this e-mail!!!!" który szybko rośnie na sile i prześciga w ilości idiotów piszących "remove me plox"
- teraz wchodzą memy i trolle
- pod koniec jest spam "rozwiązań" problemu - ustawiania auto usuwania w Outlooku
- i wreszcie,