Wpis z mikrobloga

Witajcie.

Dzisiaj rządowe suk**ny wydały rozporządzenie na mocy którego osoby przylatujace z UK i Irlandii muszą poddać się obowiązkowej, 7 dniowej kwarantannie. Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć czy to rozporządzenie jest zgodne z prawem? Jak się przed tym bronić? Jak postępować jeśli ktoś w najbliższych dniach planuje przylot do Polski?
To już k
*a jest cyrk.
Przepraszam za wulgaryzmy, ale szczerze pogardzam ludźmi podejmujacymi takie decyzje z dnia na dzień.
#covid19 #prawo #kwarantanna #pis
  • 20
  • Odpowiedz
@Disky: na szczęscie u mnie cień nadziei, jadę autem na początku lipca, może nie ma na granicy kontroli i przepadnę w Polsce a później już raczej nie sprawdzą kiedy wjechałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Disky: skur.... yebane. tez mialem zaplanowany wyjazd z UK na 17 dni do Polski ale teraz nie wiem co robic. ciekawe czy mozna leciec do niemiec i z niemiec autem do polski zeby ominac ? ciekawe czy beda sprawdzali jakbym na granicy DE/PL czy jade z anglii ?
  • Odpowiedz
@JeepAss: Obywatele UK mają zakaz przyjazdu do Niemiec, my jako Polacy możemy tranzytem, najkrótszą możliwą drogą przeciąć Niemcy, ale nie możemy wylądować samolotem z UK w DE i dalej kontynuować samochodem. Ciekawe czy na granicy PL-DE jest jakaś kontrola bo w sumie jeśli nie to kto sprawdzi czy jadę z Anglii czy poprostu auto mam na GB blachach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Panowie, szczęśliwie mam kolegę w służbach. Mówi, że sprawdzają 1 na 100 adresów, większość policjantów w przypadku łamania kwarantanny nie zaprząta sobie głowy mandatami ale generalnie zależy na kogo się trafi. Alternatywą jest rządowa apka, w której trzeba potwierdzić obecność do 20 minut, ale można przecież w tym czasie np. spać :)
Ostatecznie można odmówić przyjecia mandatu i sprawa w sądzie jest najpewniej wygrana - rozporządzenie jest niekonstytucyjne.
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-nakaz-kwarantanny-granicznej-bez-podstawy-prawnej-skarbowi-panstwa-grozi-zalew-spraw-o
On mówi, że
  • Odpowiedz
@Disky: Jak to sprawdzają? Przychodzą do domu czy jak? I w jakich godzinach? Bo jak wyjdę wyprowadzić psa o 1 w nocy, to chyba mnie nie będą chcieli skontrolować w tym czasie?
  • Odpowiedz
@Verae: we Wrocławiu mają taki #!$%@? że nie sprawdzają na ogół wcale. Policjanci robią to niechętnie. Tak jak mówię - zależy na kogo się trafi. Generalnie nic w sprawie kwarantanny nie jest pod kontrolą, brak ludzi.
@voltovnik: nie trzeba, ale jeśli ja ściągniesz to licz się nie tylko z trackingiem GPS, ale też każdej WiFi do której się połączysz i sieci komórkowej. Ogółem jakiekolwiek wyjście wiąże się z zostawieniem telefonu
  • Odpowiedz
@Disky też się #!$%@?łem przez te kwarantanne 10 dniowa bo niedługo będę wracał do Polski i widzę że dużo ludzi pisze że będzie kupować bilety byle jakie na drugi dzień żeby pokazać na straży granicznej że się wylatuje w ciągu 24h z Polski i wtedy oni ciebie nie wrzucają na żadna kwarantanne, pytanie czy jak się potem na drugi dzień nie stawisz na ten lot to nic sie nie dzieje czy oni
  • Odpowiedz
@matti05: według mnie to ten bilet bardziej przypałowy, a jak podasz że po przylocie do Polski będziesz przebywać pod zagranicznym adresem, to ani na Ciebie nie mogą nałożyć kwarantanny, ani sprawdzić czy sobie tam pojechałeś, poszedłeś z buta, hotel wpisać byle jaki w Czechach i tyle, polecam
  • Odpowiedz
@matti05: nie wie na temat tych biletów nic, natomiast nie ma obowiązku podawania swojego adresu. Patent z hotelem zagranicznym zdaje się być dobrym wyjściem.

Generalnie jestem takim szczęściarzem, że mój urlop kończy się 4.07. Żeby się wyrobić do pracy musiałbym wylecieć 28go, a mam kwarantannę do 30go. Jeśli Borys dziś nie wrzuci nas na zielona listę na co się nie zapowiada, bo UK robi niemalże identyczne aktualizacje co NI, która w
  • Odpowiedz
@oddities: jeśli ktoś w ciągu 24h nie dostałby tego SMS kupując bilet lotniczy na patencie, o którym mowa powyżej, to ta opcja wydawałaby się wiarygodna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz