Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Owsianka z truskawkami. ( ͟ʖ) Ostatnio czytałem o tym że można zrobić na zimno, tylko trzeba odstawić płatki do odstania w mleku jakieś 7 godzin. Myślicie że się uda? To smakuje tak samo?

Ostatnio kupiłem też olej lniany tłoczony na zimno, do olejowania włosów, ale ostatnio dodaję też małą łyżeczkę do owsianki bo ponoć zdrowy jest. Myślicie że pomagam tym przeniknąć mikroelementom lub ubogacam jakoś posiłek? W końcu owsianka to głównie węglowodany.
#jedzzwykopem #jedzenie #gotowanie #owsianka
źródło: comment_1624384490ppMiOiubk9VLpG351U5Hti.jpg
  • 2
@Borealny: można na zimno, robię na błyskawicznych, bo zwykłe/górskie mają jednak taką mączystą konsystencję jeśli się ich nie zagotuje. Można też owsiankę zapiekać, super jest np. z jabłkami, orzechami i cynamonem, no ale z żywieniowego punktu widzenia lepsza na zimno, płatki nie tracą witamin.

Olej lniany super, w tym przypadku jego dodatek będzie wpływał przede wszystkim na wydłużenie czasu wchłaniania cukrów, a to jest korzystne.
Tylko koniecznie trzymaj go w lodówce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drobne_na_taryfe: no właśnie otworzyłem go w niedzielę i trzymałem w szafce. Na butelce pisało żeby przechowywać w temperaturze pokojowej, nie było nic o tym żeby po otwarciu był w lodówce. ()