Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Herubin: w skali naszych codziennych decyzji, to na przykład:

1. zrezygnować z mięsa, albo przynajmniej ograniczyć jego spożycie do minimum,

2. przestawić się na ekologiczne środki transportu (rower, zbiorkom, kolej),

3. wykorzystywać odnawialne źródła energii w domu (prąd z OZE, kolektory słoneczne do grzania wody).

@KrzLis: działania pozorowane.
Produkcja mięsa jest odpowiedzialna może za jakieś 4% emisji, więc to niemal nic nie zmienia. Na dodatek list produkcji roślin... zresztą polecam
szpongiel - > @Herubin: w skali naszych codziennych decyzji, to na przykład:
 1. zrez...
  • Odpowiedz
@mroz3: Banda debili już sami się gubią w tej swojej poprawności politycznej, idę zrobić awanturę, że nie wspomnieli o niebinarnych nieosobach i będzie kolejne sprostowanko XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mroz3: Podążanie za ideami to pułapka z której nie ma wyjścia, bo choćby szlifowali tysiąc lat i tak znajdą coś, co ich obraża.
  • Odpowiedz
@czyznaszmnie: no właśnie w tym sęk, że sami naukowcy nic nie mogą. O kryzysie klimatycznym krzyczą od dekad, ba, koncerny paliwowe wiedziały od swoich naukowców od dekad i co? Poczyniły inwestycje żeby więcej na tym zarobić i siać dezinformację. Naukowcy mają zero siły przebicia i sama nauka jeszcze nigdy nie zmieniła nic na świecie, jeśli nie stanął za nią ktoś wpływowy albo dostatecznie silny ruch społeczny.

Nie potrzebujemy więcej naukowców, bo
  • Odpowiedz
1. zrezygnować z mięsa, albo przynajmniej ograniczyć jego spożycie do minimum,

2. przestawić się na ekologiczne środki transportu (rower, zbiorkom, kolej),

3. wykorzystywać odnawialne źródła energii w domu (prąd z OZE, kolektory słoneczne do grzania wody).


@KrzLis: Tylko ten ostatni punkt nie ma wpływu na jakość życia i wygodę każdego z Nas. Do tego tylko ten ostatni pozwoli zaoszczędzić kasę utrzymując ten sam standard.
  • Odpowiedz
Dlatego XR blokowało metro w Londynie?


@sh2dov: nie wiem, czemu blokowało i nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Z perspektywy zmian klimatu to lepiej budować linie tramwajowe, niż metro (bo się zużywa mniej surowców), ale metrem ludzie jeżdżą chętniej...

Tylko ten ostatni punkt nie ma wpływu na jakość życia i wygodę każdego z Nas. Do tego tylko ten ostatni pozwoli zaoszczędzić kasę utrzymując ten sam standard.


@mroznykasztan: i
  • Odpowiedz
@mroz3: @strongBAD: Nie, żebym ich bronił, ale nie trzeba zbyt dużego wysiłku intelektualnego żeby się domyśleć sensu sloganu -> Naukowcy już powiedzieli w temacie zbliżającej się zagłady wszystko. Teraz potrzebujemy więcej ludzi, by rozpowszechnić ich odkrycia i zwiększyć świadomość społeczną.
  • Odpowiedz
Natomiast cały Twój komentarz tylko potwierdza, że brakuje nam aktywistów -- ci oddziałują na emocje, dzięki czemu jest większa szansa, że uda się ludzi przekonać do rezygnacji z mięsa, przesiadki na rower i tak dalej. :)


@KrzLis: Nie wiem czy to dobry pomysł przekładać emocje ponad rzeczowe argumenty. Dla mnie jak ktoś używa emocji to przekonania mnie do jakieś sprawy to oznacza, że po prostu nie ma innych, twardych argumentów, i
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to dobry pomysł przekładać emocje ponad rzeczowe argumenty. Dla mnie jak ktoś używa emocji to przekonania mnie do jakieś sprawy to oznacza, że po prostu nie ma innych, twardych argumentów, i zazwyczaj jest nieskuteczny.


@mroznykasztan: niech używają czegokolwiek. Byle używali.

Sam fakt istnienia tych argumentów, o co zadbali naukowcy, jak widać nie wystarczył.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mroz3: aktywizm - kiedy masz syf we własnym życiu i chcesz naprawić świat, żeby inni też mieli taki syf w życiu

@uirapuru: wszystkim równo wszystkim gówno xd
  • Odpowiedz