Wpis z mikrobloga

#komputery #siecikomputerowe
Kupiłem nowa kartę sieciową pod PCIe podłączyłem ja i komputer jej nie wykrywa. Sprawdzałem menadżer urządzeń i nic. Jedynie jak podłączyłem do niej kabelek pod USB to wykryło bluetooth. Ktoś ma pomysł co i jak czy poprostu jest uszkodzona?
  • 12
@Simon: no ale po ci ci nowa karta rj45 no chyba iż stara to nie 1Gbs. jak w tym poradniku wył. komputer wyjmij kartę włóż ponownie problem może być taki iż twoja parta to małe pci a ty masz duże pic slot zrób zdjęcie
@zerohedge: to jest mały PCI nie to jest karta wifi 6g bo chce mieć wszystko bez kabli w mieszkaniu. Właśnie wkladalem chyba z 5 razy bo myślałem że może zaskoczy. Ale czy nówka karta mogłaby być uszkodzona? zastanawia mnie też ten bluetooth on działa w niej ale on jest oddzielnie podłączany pod piny na płycie więc może slot jebniety.
Wind 10 64bit resetowałem na wszelkiego bios w usatnieniach w biosie mam tylko do PCIe opcje gen1 gen2 gen3 i auto i każda opcje sprawdziłem
Dzięki za linki jutro w wolnej chwili obejrzę a jak nie to odeślę ja bo mam 14 dni na zwrot
TP link Archer ax3000e


@Simon: jak wide na fotkach do tej płyty to do tego małego portu wsadzają nie do pełnego

tak sam gostek tutaj

https://www.youtube.com/watch?v=rjG86JnM4kU

jedyne co mi przychodzi do głowy to aktualizacja biosu lub sprawdzenie na innym komputerze ale jak mówisz blototh działa więc jakaś komunikacja jest dostało prąd ale coś może w systemie zainstaluj sterowniki z płyty nawet jak nie jest wykrywane