Wpis z mikrobloga

@hardkorowymoksu: zależy od opon, nogi, techniki i oczekiwań.
Na pewno nadaje się do tego, żeby nim jeździć głównie po asfalcie, a czasem skrócić sobie polną drogą. Wszystko ponad to to już jest bardziej złożony temat. Możesz się zakochać ale możesz się rozczarować xd
  • Odpowiedz
@hardkorowymoksu: wg mnie nie. to jest jak z autami sportowymi i wersją torową (szosa) a wersją cywilną (gravel). Sakwy dołożysz i zmienisz opony w prawie każdym rowerze więc jeśli obecny już to oferuje to bym se gravela odpuścił.
Za to jeśli szukasz drugiego roweru obok górala, to gravel może być dobrym kompromisem w porównaniu do szosy.
  • Odpowiedz
Za to jeśli szukasz drugiego roweru obok górala, to gravel może być dobrym kompromisem w porównaniu do szosy.


@hero207: O to, to.

Tak traktuję. Full MTB w teren a gravel na przejażdżki po gładszym terenie, niekoniecznie asfaltowym.
  • Odpowiedz
@hardkorowymoksu: @pavel_ski: @hero207:

Generalnie geometria gravela (krótsza rama, szersza kierownica, w porównaniu do szosy) sprawia, że to bardzo przyjazny rower z barankiem na pierwsze kroki (chociaż geometrie w gravelach, kierownice i opony są tak różne, że naprawdę gravel gravelowi nie równy).

Mają szosę, mtb i gravela stwierdzam, że gravel jest rowerem w moim wypadku najgywgodniejszym i najbardziej uniwesralnym i gdybym musiał mieć jeden rower, byłby to gravel.
  • Odpowiedz
@hardkorowymoksu: Gravel = bikepacking; jak chcesz coś na żwir, to szosa z szerszymi oponami; jak chcesz coś na błoto i trochę trudniejszy teren, to CX.
Wszystko co jest opisane jako gravel, a nie ma dodatkowych uchwytów na sakwy, to gówno i chwyt marketingowy
  • Odpowiedz
gravel to chwyt marketingowy czy faktycznie nadaje sie na cos pomiedzy szosa a goralem?


@hardkorowymoksu: jak już pisałem - ja tego nie czuję. Jak idę na szosę - ma być asfalt (ale czasami jakiś szuter się załapie). Jak idę na MTB - to mają być góry, kamienie, korzenie - wszystko.
Są jednak osoby które nie lubią takich ekstremów i dla nich moją takie rowery sens. Są osoby które lubią spokojnie podróżować
  • Odpowiedz