Wpis z mikrobloga

@maad: bzdura kompletna.

Właśnie siedzę przy przenośnym z jedną rurą i jest zimno. Lecę na przenośnym cały okres letni od kilku lat i to jest genialne. Cały czas mam 20 stopni, nawet jak na dworze jest 30+. Jak jest możliwość to warto brać taki z dwiema rurami, ale nawet z jedną jest zajebiście. Trzeba tylko mieć takie coś: https://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/klimatyzatory-wentylatory-osuszacze/akcesoria-do-klimatyzatorow-i-wentylatorow/uszczelka-okienna-do-klimatyzatorow-a7118-060-equation,p424635,l2189.html

Mit o tym, że przenośne nie działają wynika z tego, ze
  • Odpowiedz
@hgter: @Emilka20: ok widocznie miałem wadliwy egzemplarz albo uszczelkę. Albo po prostu tak budynek nagrzany(bez ocieplenia) że ciężko cokolwiek schłodzić. A za klimatyzator daliśmy 1800 właśnie w leruamerlę
  • Odpowiedz
@memento_mori: Mam teraz (sprawdzone na pobliskiej stacji pogodowej) 31 stopni. W pokoju mam 20 stopni albo lekko mniej (jest chłodno - może troszkę za bardzo). Będzie Ci bardzo trudno przekonać mnie, że jest mi teraz gorąco, bo fizyka nie pozwala żeby było mi chłodno.

Jak to działa? Mam 14 tys. BTU. Podejrzewam, że klimatyzator ma na tyle dużą wydajność, że chłodzi powietrze które napływa i to które jest w pokoju.
  • Odpowiedz
@hgter: 1500zł za 14k BTU? To chyba musiałeś kupować go z 10 lat temu? Na allegro o takiej mocy chodzą po 4000 zł. Nadal jestem ciekaw w jaki sposób odbywa się u Ciebie zasysanie powietrza, bo to jest aż cud inżynierii schłodzić przenośnym klimatyzatorem powietrze w pomieszczeniu o kilkanaście stopni (no, chyba że mieszkasz w piwnicy albo w jakimś zamku).

Warunki jakie wpływają na wydajność takiego urządzenia to:
- izolacja
- otoczenie
  • Odpowiedz
@memento_mori: Opiszę swój przypadek ze szczegółami - może się komuś przyda.

Klimatyzator to MPPB-14CRN7-Q86 https://www.castorama.fr/climatiseur-mobile-14crn7-qb6-2-blanc-3900-w/3663602961536_CAFR.prd - akurat we francuskiej castoramie go teraz znalazłem.

Kupiłem go w czerwcu 2018 właśnie w castoramie za 1348 zł (ale to chyba jakaś promocja była czy coś, bo bardzo tanio). Z ciekawości sprawdziłem i teraz w castoramie 13,3 tys. BTU jest za 1600 (pomijam kwestię
  • Odpowiedz
@memento_mori: I żeby było jasno. Klimatyzator przenośny w porównaniu ze splitem ma oczywiste wady.

- jest głośny (działa w środku, więc tu jest głośno).
- jest na pewno droższy w eksploatacji (nie wiem o ile, ale raczej dużo) - choć ta kwestia może być chyba zminimalizowana przy zakupie modelu z dwiema rurami.
- jest dużo mniej wygodny w użyciu. Trzeba otwierać okno, wywalać rurę itp.
-
  • Odpowiedz
@hgter: Wiem, bo miałem nawet dwa klimatyzatory w kamienicy, ale dookoła była nagrzana płyta, klatka schodowa też nagrzana, więc zasysało gorące powietrze. Efekt był taki, że chłodziło ledwie o kilka stopni. Jedynie przy samym wylocie zimna było przyjemnie.
  • Odpowiedz
@memento_mori: kupując właśnie tego się najbardziej obawiałem - miałem kiedyś dawno słaby i to był kurde dramat. Dlatego szukałem najmocniejszego jaki był (np. zupełnie nie kierowałem się powierzchnią do jakiej polecany był dany klimatyzator). Miałem farta z ceną, ale na szczęście okazał się wystarczający nawet przy dużych upałach. Ale przy tych najsilniejszych czuć, że gdybym skusił się na słabszy w stylu 10 tys. BTU to mogłoby być za mało. Z
  • Odpowiedz