Wpis z mikrobloga

Prowadzę firmę, moja działalność nie jest wgl związana ze sprzedażą.
Mam możliwość kupić towar w fajnej cenie, sprzedać i na tym jeszcze dobrze zarobić. Chodzi głównie o mix laptop/smartfon. Powiedzmy 10-20 sztuk rocznie, dość mało. Wrzucałbym towar na allegro/olx, gdziekolwiek - płatność tylko przelewem.
Interesuje mnie kwestia kasy fiskalnej.
Chciałbym się upewnić: z tego co wyczytałem handlując laptopami jestem zwolniony z kasy fiskalnej, natomiast smartfonami - musiałbym już taką nabyć. Generalnie wolałbym odpuścić kase bo na moje potrzeby jest to tylko zbędne zawracanie dupy. Czy jest jakiś sposób żeby to obejść? Czy może po prostu całkowiście odpuścić smartfony?
Poza tym rozumiem że moją obecną działalność musiałbym rozszerzyć o dodatkowy kod PKD. Do tego podczas sprzedaży (wystawiałbym normalnie faktury VAT jako firma), musiałbym zwrócić do US różnicę wynikającą z VAT'u no i podatek dochodowy.
Czy jest jeszcze coś o czym powinienem pamiętać?

Jak to się ma do limitu 20.000zł? Czy gdybym sobie założył że nie przekroczę sprzedanych towarów za kwotę 20.000 brutto to mogę sprzedawać smartfony bez kasy fiskalnej?

#firma #kasafiskalna #sklepyinternetowe #biznes #dzialalnoscgospodarcza
  • 7
@jakno: Sprzedaż nie jest moją główną działalnością. Nie chce się w to zagłębiać i poświęcać czasu. Już nawet nie chodzi o kase tylko o kolejną papierologię i dodatkowe obowiązki na głowie. Tak jak pisałem, dla 10-20 sprzedanych pozycji nie widzę sensu instalacji kasy fiskalnej.
Czy jest jakiś sposób żeby to obejść? Czy może po prostu całkowiście odpuścić smartfony?


@Korges: nie ma, nawet posiadajac telefon wrzucony w koszty i sprzedając go osobie prywatnej musisz posiadać kasę fiskalna
@Korges: powiem jeszcze lepiej, nie telefon a wystarczy tablet z lte. Kupiłem do testow, wrzuciłem w koszty i 4 miesiące leżał na olx z opcja sprzedaży wyłącznie na b2b, bo księgowa mnie uświadomiła ze urządzenia telekomunikacyjne wyłączają warunkowe zwolnienie z kasy xD

Tego bez LTE możesz sprzedać normalnie, bez kasy fiskalnej.