Wpis z mikrobloga

Chce w mieszaniu zbudować sobie namiastkę inteligentnego domu. Zależy mi aby z jednej aplikacji kontrolować temperaturę (klimatyzacja + grzejniki - smart głowice), światło, smart gniazdka jak i czujniki ruchu lub otwarcia drzwi/okien. Z czasem może kontrola nad roletami. Ogólnie chodzi o to aby system był przyszłościowy i z czasem będę mógł dołożyć kolejne elementy. Budżetu nie mam sprecyzowanego, zależy mi na stabilności jednak dobrze by było gdyby wyszło taniej niż Fibaro.
Jaki system polecacie który nie puści mnie z torbami?
#smarthome #inteligentnydom
#fibaro
  • 5
@PiotrokeJ: wszystko zależy od pieca.
DeDietrich - współpracuje z Somfy
Bosch/Buderus - fajne ale zamknięte rozwiązanie.
Viessmann - da się zintegrować z homeassistant

Ja poszedłem w Boscha i mam wszystko sterowane z ich apkami. Mam na myśli pralkę, suszarkę, ogrzewanie. Działa out of the box.

Co do samego inteligentnego domu to klimatyzacja i ogrzewanie to teraz każdy producent ma. Popatrz sobie automatyzację np. oświetlenia (knx lub satel) lub instalacji np. elektrozawor
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Domyślnie EasyControl może być stosowany z kotłami Bosch lub Junkers z protokołem EMS lub EMS2 i kotłami Bosch lub Junkers wyposażonymi w panel sterowania HT3. Jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest adapter EasyControl, dzięki któremu regulator EasyControl jest kompatybilny z:


starszymi urządzeniami Bosch lub Junkers

wszystkimi kotłami (innych producentów) OpenTherm;


tyle od producenta ale w praktyce jak ktoś robi Smart Home na homeassitant to raczej decyduje się na rozwiązania DIY i można sobie