Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Drogie Mirki i Mirabelki. Piszę do Was ponieważ planuję zmianę samochodu na większy. Może znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która coś poradzi w tym temacie. Przejrzałem różne fora ale jestem raczej laikiem jeśli chodzi o motoryzację. Oto czego wymagam od samochodu:
- dobry napęd 4x4 (trudny dojazd do chaty)
- duży bagażnik (dzieci, żona, wiadomo)
- nie będzie wielką skarbonką (wiadoma sprawa że od czasu do czasu trzeba wyłożyć siano na coś grubszego ale nie chcę żeby to było często)
- nie będzie miał problemu z pokonaniem dłuższej trasy

W oko wpadło mi Subaru XV. Podoba mi się też Volvo XC60
Co myślicie o tych samochodach? Polecacie coś podobnego? Budżet do 70 tys.

#samochody #subaru #volvo #kiciochpyta #motoryzacja #pytanie
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@plecyPolakow: no XV jest małe. Ja mam Nissana rogue.buda to xtrail, nazwa na rynek US i Kanada. Mam automatyczny napęd 4x4 i opcje blokady napędu 50/50 do 30km/h. Silnik 2,5 benzyna i skrzynia ecvt. Rodzina 2+3 mieści mi się na tygodniowy wyjazd z bagażami bez problemu. W Twoim budżecie się mieści, dodatkowo ten model na US jest lepiej doposazony niż w UE. Serwis tani i ja na usterki nie narzekam żadne.
@plecyPolakow: Ja właśnie ściągam Forda Escape ze Stanów. Jest to odpowiednik Kugi, ale Kuga z tego rocznika wyszłaby 70-80k a Escape po naprawie (wymiana obu drzwi ze strony pasażera i kurtyny z prawej strony) wyjdzie koło 60k. 4x4 2.0 benzyna 240KM, automat hydrokinetyk więc bezobsługowy, full opcja.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@plecyPolakow: mam Forestera 2014 i już sporo razy był w naprawie.a mam go od niwosci, z przebiegiem 90kkm. Octavia 3 z tego samego roku w moim domu jest o niebo lepiej wykonana w środku i cichsza, nie tak twarda. Ma większy bagażnik od Forestera, Molino, że to sedan. I ani razu nie była w żadnej naprawie. Może Octavia scout jak 4x4 potrzebne
Forester też ładny


@plecyPolakow: Nie kupisz 4 forestera w takich pieniadzach. Od wycofania 4 i przejscia na to cos co nazywaja 5, cena uzywanych skoczyla strasznie w gore. Szukaj raczej 3, ale wtedy to juz xc60 lepiej wyglada, albo jakies pierwsze roczniki rav4?

mam Forestera 2014 i już sporo razy był w naprawie.a mam go od niwosci, z przebiegiem 90kkm

@lajzitsu: Co sie psulo? Ja tez mam tylko 2016, z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Admiral16: widziałem że jest sporo tych sprowadzanych escape na rynku. Trochę nie ufam takiemu wyborowi, może niepotrzebnie, po nasłuchałem się opinii o sprowadzanym szrocie. Polecasz jakąś metodę weryfikacji takiego samochodu?
@plecyPolakow: Ogólnie ja robię to przez pośrednika. Obejrzałem kilkanaście aut na zdjęciach przed aukcją, wybrałem sobie taki typ uszkodzeń, który nie narusza konstrukcji auta (a dodatkowo jest trochę sztuk nie uszkodzonych, ale np. odzyskanych po kradzieży) i takie sprowadzam. Dla pewności zdjęcia oglądał ze mną zaufany mechanik, który potwierdził, ze to nie jest wielki problem. Jedyne co, to kwestia szczęścia, bo to zawsze jest licytacja i może Ci ładna sztuka odjechać,
@plecyPolakow Jeszcze jedna kwestia: budżet masz dość wysoki ale nie napisałeś czy to musi być nowy samochód? Jeśli nie to polecam upolować coś w USA. Ja sprowadziłem sobie V60 T5, naprawiłem I sobie chwalę od ponad 2lat. Uszkodzenia były symboliczne a wyszło 30% taniej niż w PL.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lajzitsu: 2 z 3 silnikami... Nieźle. Autko używane. Nowe są dla mnie za drogie, a chcę mieć raczej bogate wyposażenie.
@Admiral16: widzę że sprowadzanie z USA to wcale nie takie straszne jak to malują. Czy polecicie jakiegoś pośrednika lub stronkę, gdzie mogę poczytać o tym. Nie chcę się wepchnąć w bagno ale czuję że jak dobrze to zrobię to rzeczywiście jest szansa na fajny samochodzik w dobrej cenie. Tym bardziej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Forester też ładny


@plecyPolakow: Nie kupisz 4 forestera w takich pieniadzach. Od wycofania 4 i przejscia na to cos co nazywaja 5, cena uzywanych skoczyla strasznie w gore. Szukaj raczej 3, ale wtedy to juz xc60 lepiej wyglada, albo jakies pierwsze roczniki rav4?


mam Forestera 2014 i już sporo razy był w naprawie.a mam go od niwosci, z przebiegiem 90kkm

@lajzitsu: Co sie psulo? Ja tez mam tylko 2016, z
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@plecyPolakow: mam Octavię 3 2014rp. bardzo fajne autko, moc 140km, moment bardzo fajny, już od samego dołu ciągnie. Bardzo elastyczny. Masa 1100kg. Żwawy. W środku o niebo lepiej od Forestera 2014. Audio lepsze, lepsze wyciszenie auta, komfort jazdy. No ale forek lepsza ma trakcję. To Fakt. Forestera i Octavię 3 mam od nowości. Oba kupione w salonie w tym samym roku. Scout nie jeździłem, ale jak ma napęd 4x4 to moim