Wpis z mikrobloga

Latem po południu mam ciągle słońce w salonie, przez co jest mocno nagrzany. To samo z samego rana w sypialni. Mam kryjące ciemne zasłony w sypialni, ale czuć przez nie ciepło. Co polecacie na okna? Najlepiej dobre firany/zaslony, naklejki. Nie jest to moje mieszkanie, więc montaż markiz itp odpada.
Nie wiedziałem jak to otagowac ¯\_(ツ)_/¯
#dom #remontujzwykopem
  • 11
@Prudel: Nie wiem, nie stosowałem osobiście. Ale na logikę tak. Będzie odbijać promienie przed oknem, czyli na zewnątrz pomieszczenia. A nie od rolety która jest wewnątrz pokoju.
@robertx: w sypialni mam takie, które wgl światła nie przepuszczają. Ale przy nich temperatura jest bardzo wysoka i się zastanawiam czy mając sofę przy oknach w salonie też by nie była odczuwalna. Chyba że to zależne od materiału? ¯\_(ツ)_/¯
@Prudel: włącz latarkę w telefonie, przyłóż z jednej strony zasłonki (dotykasz latarką materiału, nie to że 10 cm) i sprawdź z drugiej strony czy światło przechodzi na drugą stronę. Jeśli nie przechodzi to masz blackouty i potrzebujesz czegoś mocniejszego. Jeśli nie - kup blackouty i wtedy zdecydujesz czy wystarczy czy jeszcze coś dokładać