Wpis z mikrobloga

Widzę, że już niektórzy gadają o zmianie trenera. Wielu (nie wiem dlaczego) wolałoby "polską myśl szkoleniową"... przecież taka nie istnieje. Nie mamy ani jednego trenera, który prowadzi średni europejski klub, chociażby z ligi rosyjskiej, belgijskiej czy też holenderskiej. Tak naprawdę jest tylko jeden polski trener, który daje jakieś nadzieje, a jest nim Michniewicz. Ale i tak bym wolał, żeby albo Sousa zosał albo zmieniamy na innego trenera z zagranicy.
#mecz #reprezentacja
  • 9
@Sojerr: Ale ja wyraźnie napisałem, że wolałbym trenera z zagranicy. ALE jeśli już się ktoś uprze z PZPNu na polskiego trenera to tylko Michniewicz ma doświadczenie. Prowadził U-21 z dobrymi wynikami. Ma dosyć bogate doświadczenie klubowe (wiem, że polskie, no ale...). Z Legią miał dobry sezon w lidze. Do tego staże w 3 niemieckich klubach Bundesligi i w Tottenhamie. Tak czy siak, lepszy trener z Portugalii, Holandii niż z Polski, bo
@Nobody32: brzmisz jak boniek który się kretyńsko tlumaczył z zatrudnienia Brzęczka BO POLAK. Zatrudniajmy na siłę Polaków bo tak. Po prostu - z Polski mamy 0 trenerów. Nie najlepszy z najgorszych, nie "może ten - tylko okrągłe zero.
@Nobody32: Nowak prowadził dobre kluby w USA, ale chyba nie byłby łatwy do dominacji przez prezesa PZPN. Wcześniej Henryk Kasperczak odnosił duże sukcesy w Afryce z reprezentacjami co przecież istotne, ale nawet po złotej erze Wisły nikt go do reprezentacji nie wziął.
@Nobody32: Uważasz, że Polska powinna wyjść z grupy - dołączyć do grona najlepszych 16 drużyn narodowych w Europie, a rozważasz w ogóle zatrudnienie trenera, który trenuje kluby w 31. najlepszej lidze w Europie?