Wpis z mikrobloga

@Kapitalis: Bombilla dobra (kształt). Natomiast cena 79zł to xDDD
Znajdź coś na allegro o tym samym kształcie (albo taka łezka z dziurkami), koniecznie rozkręcana do czyszczenia i w okolicach 20-30zł max.

A jeszcze lepiej kup sobie french press 0,4l i z głowy ;)
  • Odpowiedz
Ja osobiście od 3lat mam najtańsza al221 gringo i działa do tego co pije. Chociaż z Urugwajem i oczywiście chima byłby problem

Dobre ziele ma takie zestawy "na początek" w których jest bombilla i dobra yerba. Pierwszym akcesorium obok bombilli powinien być wg mnie termos, matero narazie zastap jakimś małym kubkiem. Czym mniejszy tym lepszy wg mnie. Chcesz wiedzieć więcej, masz pytania, pisz śmiało na priv
  • Odpowiedz
@Kapitalis ekonomia. Yerba zalewa się do nawet 10-15 razy przez co picie w dużym matego 330ml to wypijasz z 3l yerby co jest mega dużą ilością. Ja mam materko 110ml i przepijam w niej z litr co jest i tak mega dużą ilością yerby. Po 3l za dużo kofeiny będzie. Oczywiście mówie o tradycyjnym sypaniu czyli z 1/2-3/4 pojemności i kopczykowaniu

Jakbyś chciał duże matero zasypać aż taką ilością to byś
  • Odpowiedz
@Kapitalis niekoniecznie #!$%@?. Syp mniej. Około Dwie Lyzki i możesz spokojnie przelać litrem wody i takie dwa zastępy dziennie spokojnie możesz pić najwyżej nie zalewaj dokonca i nie baw się w kopczyki bo to się mija z celem.
Jak pisałem wcześniej najważniejsza jest bombilla i termos.
Wskazówka. Jak chcesz wodę do yerby i nie masz termometra to na termos litrowy daj z 800ml wrzątku i 200 zimnej wody z kranu. Stosunek
  • Odpowiedz