Wpis z mikrobloga

https://glos24.pl/krakow-smiertelny-wypadek-na-ruczaju-nie-zyje-16-latka

Funkcjonariusze badają również, czy błędu nie popełnił kierowca i ustalają kto i w jakim stopniu przyczynił się do tego zdarzenia.


Na tym przejściu są co chwile wypadki bo ludzie dostają małpiego rozumu jak widzą nadjeżdżający tramwaj. Oczywiście pieszy sam wszedł na czerwonym ale sprawa trwa. Ciekawe czy jak pod pociag wchodzi ktoś to czy też badają czy maszynista winny. Ja już mam taki odruch że jak widze pieszych to się przyglądam z uwagą czy nie wchodzą nawet mimo że mają czerwone.

W tym kraju z kartonu to kierowca musi udowadniać że nie jest wielbłądem

#drogi #krakow #112 #kierowcy
  • 11
@Xtreme2007:

"Pojawia się hipoteza, zgodnie z którą 16-latka mogła przebiec przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policja nie potwierdza jednak tych domysłów - wszystko wyjaśni się w drodze policyjnego postępowania. Funkcjonariusze badają również, czy błędu nie popełnił kierowca i ustalają kto i w jakim stopniu przyczynił się do tego zdarzenia."


Trochę to wyrwałeś z kontekstu, który wg mnie jest taki, że badają czy to dziewczyna przebiegła na czerwonym, czy błąd popełnił kierowca.
@qjjehaaarnpw: Na innej stronie na temat tego wypadku napisali że nastolatka stała na wysepce (miała czerwone) oddzielającej jezdnie po czym widząc tramwaj nagle wbiegła dokładnie pod nadjeżdżający samochód.

@Matemit Dokładnie. Nie znam statystyk, ale na tym konkretnym przejściu to widzę poważne wypadki z udziałem pieszych dobiegających do tramwaju kilka razy w roku
@Matemit: Niestety nie, bo całe pieniądze poszły na słupkozę i nadal idą, więc pieniędzy nie ma i nie będzie, będzie za to strefa na cały Kraków i miliony nowych słupków....
@Xtreme2007: co oni chcą badać jak baba się wlezla na czerwonym? Jasne, może się zagapila (ostatnio też tak miałam na podwójnych światłach - jedne się zmieniły, a drugie nie), ale co ma do tego kierowca, który nie zdążył wyhamować. Oni zamiast poprawić bezpieczeństwo np. budując przejścia naziemne/podziemne to ciągają ludzi bez sensu po sądach.