Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czysto teoretyczne pytanie.. nie, jeszcze tylu nie mam :D.
Założmy, że mam powiedzmy 1 mln $ na krypto i trzymam to w tetherach. Jak to teraz najlepiej, najbezpieczniej wypłacić?

Czy sama wypłata do FIAT i przelew na konto w PL + zapłata podatku 190k$ w kwietniu da mi święty spokój? Czy będą prowadzić dochodzenia do końca życia by znależć coś na mnie i zabrać mi 75% albo całość

Czy może relokacja na pół roku na Malte, Cypr faktycznie działa i bezproblemowo można w taki sposób wypłacić całą kwotę na konto bez płacenia podatku i późniejszych problemów po powrocie do PL?

W grę wchodzi jedynie zalegalizowanie tych środków tak by móc je trzymać na koncie w banku, ominięcie problemów, wezwań na przesłuchania przez całe życie itp itd oczywiście z jak największą możliwą optymalizacją podatkową.

Jest tu ktoś kto ogarnia?

#kryptowaluty #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c74fdd6d4c9c000b10bbf3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 22
  • Odpowiedz
Ja też o tym ostatnio myślałam, ale w kontekście jeszcze dwóch tematów: czy jak wypłacisz na raz 1 mln to giełda typu binance nie podniesie nagle fee za transakcje + to, że revolut potrafi zablokować konto, na które wpłynie nagle dużo środków w ramach money laundering. I co wtedy? Środków nie masz, ciężko będzie je odzyskać, a podatek masz zapłacić?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: różne banki krypto friendly tj niemiecki bitwala mają konta sprzężone z krypto,

Jak wpłacisz do nich btc to nie musisz od razu się pozbywać, dzięki temu omija cie blokada jaką może ci zrobić giełda albo twój bank przy próbie wyplaty takiej sumy w usd, czy euro

Ja bym szukał takich właśnie rachunków na terenie eu i próbował tam częściowo realizować zysk, mozna też szukać możliwości kupienia nieruchomości za krypto, ale
  • Odpowiedz
@atari_xd: to wypłace z innego konta, np polskiego żeby pokryć prawnika. Albo gotówką, co to za problem mieć w papierkach 5k euro w domu. Ludzie mieszkają i pracują po całym świecie, w dużo bardziej egzotycznych krajach niż Portugalia i nikt się nie boi, że im nagle skarbówka konta poblokuje i o boże, nic się już nie da zrobić
  • Odpowiedz