Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu auta rodzinnego i chciałbym się poradzić ekspertów. Czy możecie polecić któryś z samochodów który spełnia wymagania? Na co zwracać uwagę?

Planuję zakup auta rodzinnego, by spokojnie weszły 4 osoby, wózek dla dziecka, 2-3 torby i zostało jeszcze miejsce. Czyli 5 osobowe, ewentualnie 7, ale z opcją złożenia siedzeń by powiekszyć bagażnik.

Silnik - najlepiej benzyna, automat. Nie biorę pod uwagę hybryd, ani malutkich pojemności z olbrzymią turbiną. Bez wyśróbowanych norm spalania. Myślałem nad jakimś 2.0.

Interesuje mnie auto najlepiej 5-8 letnie i planuję utrzymać je przez nastepne X lat w dobrym stanie. W planach jest garażowanie, dbanie o konserwację silnika, podwozia i wszelkie wymiany od razu. Nienawidzę zmieniać samochodów i chciałbym utrzymać to w jak najlepszym stanie bardzo długo.
Auto do jazdy na wakacje, ale i po mieście.

Budżet 40-60k.

Myślałem nad Kia Carens czy Ford C-Max, natomiast żonie bardziej podoba się Kia Sportage, czy Hyundai ix35. Chciałbym coś wyższego i raczej kombi odpada.

#motoryzacja #samochody
  • 11
@Gorrann sprawdz C4 Picasso. Ja wziąłem C4 grand spacetourer czyli nowe c4Picasso w zeszłym roku i jestem zachwycony póki co. Najważniejsze to wielki bagaznik i 3 niezalezne siedzenia z tylu z isofixem bez tunelu. Spokojnie wchodzą 2 foteliki tyłem i osoba dorosła. Co w większości innych aut jest wyczynem.
@Gorrann: Sportage to jest segment C (jak ceed, astra, focus) wiec pojemność bagażnika ma pewnie pod 400l.
Jak chcesz coś co pomieści 4 osoby, kaszojada(-y) upchnie wózek z bagażami to 500 to imo absolutne minimum jeśli części bagaży jie chcesz wozić w przedziale pasażerskim. Jak już jestesmy przy kiach to może sorento bardziej aniżeli sportage?
@Gorrann: ps. w tej wersji Grand masz drzwi przesuwne z tyłu. Mąż koleżanki kupił z tydzień temu, też mają dwa gówniaki. Nie jeździłem, ale jak tak oglądałem to dla takiej rodzinki spoko. Podobno teściowa do bagażnika sie mieści i kilka walizek.