Wpis z mikrobloga

Gdy podłączę #macbook pro do zewnętrznego monitora (dock tb3 -> dp -> monitor) to nie da się zmieniać głośności zewnętrznych głośników, podłączonych do tego monitora, bo ponieważ się nie da, "apple magic". Okay, akceptuję ten debilny zamysł.

Czy to samo występuje w maku mini? Interesuje mnie ten nowy z m1 - ale czy można sterować wtedy głośnością? Czy musiałbym te głośniki mieć bezpośrednio do maczka podłączone?

Jest to o tyle słabe, że do tego monitora mam też podłączony pc do gier oraz switcha, a chciałbym tam mieć dźwięk

#apple #mac
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diogene: ja mam Audioengine D1, bardzo fajny. Vol kontoluje sluchawki i RCA. Spora różnica, zwłaszcza w kontroli basu, w porównaniu do dźwięku z MacBooka.

Tylko ja to kupowałem ze względu na barwę dźwięku, gałka gratis. Najtańszy nie jest, dla samej gałki spokojnie 2x tańszy mozna brać, np. coś z FIIO.
@dthprf: ok dzięki. To się muszę zastanowić czy chcę kupić nowego maczka po to by jeszcze dokupić DAC, czy pozostać przy obecnym NUC Skull Canyon z linuskiem który działa cały czas XD

ten M1 mnie kusi i integracja z resztą usług apple, eh eh.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diogene: wiem, miałem chrapkę na tego kompa, ale jak musiałem już kupić to nie było 16gb i musiałem coś innego wybrać.

Jeszcze mi przyszło do glowy jedno, jak masz w tym hubie wyjście słuchawkowe, to jest szansa ze to osobny chip i jak się w to wepniesz to zadziała suwak na macu. Ja tak mam w docu i-tec'a TB3.
@diogene: Też mnie to bardzo denerwowało, ale jakoś nie chciało mi się szukać rozwiązania. Na szczęście twoje pytanie mnie zmotywowało i znalazłem taką appkę. Dzięki niej, zmiana głośności działa (również za pomocą klawiszy). Jedyna wada póki co: można zwiększyć głośność powyżej 100% - dlaczego wada? - bo nie da się tej funkcji wyłączyć, tzn ograniczyć sterowania tylko do tych 100% :(
https://eqmac.app
@jmmzon: generalnie eqMac działa prawidłowo, jednak jest pewne opóźnienie w przełączaniu wyjścia dźwięku (np. słuchawki, wbudowane głośniki, te głośniki w monitorze), a jeśli któreś znikną bo np. wyłaczę słuchawki - cały program się wywala :D

ale ogólnie - lepsze niż nic
To u mnie to samo w zasadzie się dzieje.
Jako, że ja często muszę się przełączać pomiędzy MacBookami, a na służbowym przecież nie zainstaluję tej aplikacji, więc te wady mnie mocno irytują.

Podobnie jak instalacja KDE Connect, tak by mieć synchronizację między telefonem z Androidem i MacBookiem z macOS - niby działa podobnie jak na Linuksie, ale nie do końca, więc w końca zrezygnowałem. Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja na tym
@jmmzon: obecnie mam tylko mbp z 2019 albo 2020, ostatni model przed M1.

Monitory podłączone przez adapter tb3 -> 2x displayport od sabrenta -> głośniki na jacku z jednego monitora

A swoją drogą, tu kolejna faza upośledzenia maczka :D typowe przejściówki tego typu nie działają, tj. działa tylko jeden monitor lub jest klonowany obraz. Żeby mieć dwa niezależne trzeba mieć odpowiednią technologię, ale nazw już nie pamiętam

https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B079JJ2MTR - 80 eur
Żeby mieć dwa niezależne trzeba mieć odpowiednią technologię, ale nazw już nie pamiętam


@diogene: Masz na myśli DisplayLink?

Ja akurat nie lubię używać więcej niż jednego wyświetlacza, więc mnie sytuacja nie dotyczy, ale faktycznie problem jest powszechnie znany :(

Dzięki za odpowiedzi