Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad nowym NASem i nie wiem co wybrać: QNAP czy Synology?
QNAP tańszy, ale brzydszy i nie wiem jak z softem. Synology ma swoje demo i OS jest zajebisty, poza tym chyba lepsze wsparcie, a QNAPa demo się nie chce nawet załadować (strona nie odpowiada) xD
Z moich zastosowań: DLNA, transmission odpalone 24/7, backup dysku PC oraz synchronizacja telefonów, no i ogólnie dostęp do plików z różnych urządzeń (telewizor, smartfon, laptop). Chętnie postawiłbym coś w stylu Plexa, ale to co mam obecnie (Seagate Personal Cloud) to parodia wydajności.
#nas #synology #qnap
  • 12
  • Odpowiedz
@radziuxd: Też myślałem nad odświeżaniem Synology nowym modelem dopóki nie spojrzałem na ceny. (°°
Za to co miałbym postawić sam kadłubek kupiłem używane bebechy, w małej obudowie i dyski, a na tym postawiłem OMV i śmiga zaskakująco ładnie.
  • Odpowiedz
@radziuxd: Mam DSJ216j i używam go do rzeczy które wymieniłeś + backup danych z laptopa. Mam też na nim Plexa i streamuje filmy 4k na TV bez żadnego problemu. Polecam, głównie ze względu na znacznie lepszy soft.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saif3r: Kurcze dziwne, w sumie DS216j ma CPU Armada 385 dual-core, a mój Seagate Armada 370 single-core. RAMu tyle samo - 512MB.
Zmierzam do tego, że różnica niby niewielka, a Seagate tak #!$%@? muli, że nawet torrenty ciągnie zaledwie 1/4 prędkości. Plex w sumie też mulił, tzn odpalanie filmów spoko, ale poruszanie się po bibliotece i menu dramat.
Mimo wszystko dzięki za polecenie Synology.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BialoCzerwony: spoko opcja, ale myślałem o DS118 bardziej, różnica w cenie nieduża w porównaniu z DS220j, ale jednak RAMu dwa razy tyle, a na RAIDzie mi nie zależy teoretycznie.
  • Odpowiedz
Mam też na nim Plexa i streamuje filmy 4k na TV bez żadnego problemu


@saif3r: jaka jest przewaga plexa względem zwykłego dostępu przez smb?

myślałem o DS118 bardziej


@radziuxd: mam i używam do praktycznie takich samych zastosowań, jakie Ty planujesz. Raz go przytkałem, jak wrzuciłem 10k zdjęć do analizy w Moments, poza tym bez najmniejszych problemów.
Na synology wychodzi DSM 7 w niedalekiej przyszłości, bety zbierają pozytywne opinie. Stałem przed
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@polnygroszek: można powiedzieć, że to trochę taki własny Netflix, co więcej można go udostępnić do oglądania znajomym czy rodzinie, jeśli zainstalują Plexa u siebie.

Bawiłem się tą betą w formie dema, dla mnie UI to petarda.
  • Odpowiedz