Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki kawowe, pomocy!
Zbliża się 60tka mamy i chcę kupić jej ekspres. Na pewno w pełni automatyczny, z kolbą jej się nie sprawdzi. Zwykle pije 2 kawy dziennie, raczej mleczne. Mój budżet to 2.5k.
Zastanawiałam się nad Nivona CafeRomatica 756 albo DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B, ale może polecalibyście przy tym budżecie/potrzebach coś innego? Patrzyłam na Jurę, bo mam w pracy i jest super, ale totalnie nie ten budżet a poleasingowe głupio na prezent raczej.

#kawa #ekspresdokawy #kawosze #kiciochpyta
zapomnialamlogin - Mirki i Mirabelki kawowe, pomocy!
Zbliża się 60tka mamy i chcę kup...

źródło: comment_1623570840Z1awaj0JUblSnn9C85v4dY.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@zapomnialamlogin: Mam dynamice i ogólnie jest spoko, ale to co mnie wkurza to, że informuje że jest mało wody dopiero jak jest mniej niż potrzeba na espresso. To oznacza, że jak raczej pijesz duże kawy to się od czasu do czasu wkurzasz, że zrobi ci pół kubka (,)
  • Odpowiedz
@olo1007: ja mam nivona od 5 lat :-) jest ok tylko to orpoznij tacki i czyszczenie styków mnie czasem denerwuje bo to k, strasznie czule jest.
  • Odpowiedz
@zapomnialamlogin: Mireczku przerabiałem temat. Philips latte go 4300. Oszczędzisz mamie mycia tych rureczek, które to skutecznie zniechęca do robienia kaw mlecznych. Mycie tego gowna sprawi ze mama będzie lala mleko z kartonu do czarnej a używała mlecznych jak w gości przyjedziesz
  • Odpowiedz
@Kulek1981: dzięki za podpowiedź! Wykorzystam wiedzę ekspercką - powiesz proszę czym wygrywa Gaggia z wymienionymi? :) mama nie jest mocnym kawoszem, więc myślę że w jej przypadku nianse w smaku po regulacji stopnia zmielenia etc totalnie nic nie zrobią, i bardziej istotne są kwestie awaryjności, łatwego czyszczenia i obsługi..;)
  • Odpowiedz
@zapomnialamlogin jak obdarowany nie jest wyczulony na punkcie jakości kawy to cokolwiek kupisz będzie dobre. W automatach z tego przedziału cenowego są bardzo przeciętne młynki. Na prezent kup nowy produkt, w poleasingowy może być od razu coś do serwisowania.
  • Odpowiedz