Wpis z mikrobloga

#trekking #gory #bushcraft
Co myślicie o kurtce narciarskiej jako kurtce do chodzenia przez cały rok po górach i lesie? Właśnie w ten sposób najczęściej mojej używam, bo od wielu lat nie jeździłem. Dobrze myślę, że kurtka narciarska to zazwyczaj membranowa kurtka hardshell z dodatkowymi elementami jak dodatkowe kieszenie i pas śniegowy? Czasem ma ocieplenie, a czasem nie i można ją wtedy nosić praktycznie cały rok. Najbardziej w nich podoba mi się duża kieszeń wewnętrzna z siatki na gogle, w której mogę nosić aparat jak lekko pada, albo rękawice z kominiarką.

Jeszcze druga sprawa, odnośnie stanu dzisiejszego marketingu i konsumenta. Jest taka kurtka, Columbii w tym wypadku.
https://www.zalando.pl/columbia-monashee-anorak-kurtka-przeciwdeszczowa-c2342f04a-a11.html
https://www.columbiasportswear.co.uk/p/mens-monashee-anorak-1868802.html
Ani na stronie sklepu, producenta czy gdziekolwiek indziej nie widzę informacji jak kurtka wygląda w środku, jak się ją nakłada i zdejmuje. Najlepiej jakby były dokładne wymiary, nawet każdej kieszeni jeśli mam ją kupić przez internet i płacić za przesyłkę albo zwrot, bo chcę wiedzieć czy np. schowam do niej aparat. Producent mógłby też nakręcić film, w którym model po prostu ubiera taką kurtkę, reguluje ją, chowa różne rzeczy do kieszeni.
Zamiast tego dzisiejszy marketing takich firm polega głównie na tym, żeby pokazać jacy my jesteśmy nowocześni, tolerancyjni, eko (chociaż nie jesteśmy) zatrudnić wydziaranego modela albo z jakimś defektem i jeszcze nakręcić film na którym pokazują jak nie nosić aparatu w czasie marszu w terenie. I dzisiejszy konsument jest temu winny, bo jak widać to się sprzedaje.
  • 2
  • Odpowiedz
@Proktoaresor: W Zalando tak, ale gdzie indziej ta kurtka jest 80-130 pln taniej i tam już nie ma.
Chodzi o to, że jakby produkty były lepiej przedstawiane (i tyczy się to nie tylko odzieży i obuwia) to ja bym nie musiał wydawać pieniędzy i tracić czasu na wysyłyki a i planeta by była mniej zatruwana.
  • Odpowiedz