Wpis z mikrobloga

Cześć, macie może pomysł jak to rozwiązać aby móc podłączyć jednocześnie hydrofor i licznik ogrodowy? Chciałbym jakimś zaworem wybierać sobie co aktualnie chcę używać bo czasami hydrofor nie daje rady pompować wody do najdalszego kranu i w tej sytuacji odkręcał bym sobie wodę z wodociągu i potem gdy nie potrzebowałbym takiego ciśnienia przełączał się z powrotem na hydrofor. Jakiś trójnik? Bo ja nie mam pomysłu.
#hydraulika #remontujzwykopem #majsterkowanie #ogrodnictwo
Maslo165 - Cześć, macie może pomysł jak to rozwiązać aby móc podłączyć jednocześnie h...

źródło: comment_1623395074OSAqhj0pQiPfSEyth72hzj.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rozumiem, że masz podłączenie do wody miejskiej (licznik) i do własnej wody (hydrofor).
to chyba najlepiej dać trójnik łączący trasę tłoczną z hydroforu i z wody miejskiej wraz z dwoma zaworami:
- pierwszy między licznikiem wody miejskiej i trójnikiem
- drugi między hydroforem i trójnikiem
W razie potrzeby przełączasz źródło wody.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wierchel: @Jarek_P: dodajmy, że to jest nielegalne trochę, bo nie wolno sztywno łączyć w ten sposób źródeł wody, by nie mogło dojść do sytuacji, że z twojego źródła (nieznanego/niebadanego/obcego dla instalacji miejskiej) woda jest pchana w miasto (i np zatruwasz dzielnice po czym zamykasz zawór i jest wina na wodociągi) a tym bardziej "cofasz licznik" tą metodą
  • Odpowiedz
@hrumque: wiedziałem, kurna, wiedziałem. Zacząłem pisać o tym, że w takiej konfiguracji przydałby się zawór zwrotny, ale stwierdziłem, że nie będę mieszał i wykasowałem.
Cofanie licznika i pchanie wody w wodociąg zwykle uniemożliwia zawór antyskarzeniowy (w nowych przyłączach to chyba jest obecnie standard), ale mimo wszystko nawet cofanie wody w instalację domową może być problemem. Albo zaletą, jeśli wodociągi bywa, że niedomagają, a woda studzienna jest ok.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: nie żebym się czepiał, po prostu wolę wspomnieć. Bo zaworu jednokierunkowego na tym puzonie nie widać, antyskazeniowrgo może nie być...
  • Odpowiedz
  • 0
@Maslo165 za licznikiem na ogród, ale przed połączeniem z hydroforem musi być zawór zwrotny, bo tak jak koledzy pisali hydrofor może Ci pchać wodę przed licznik
  • Odpowiedz
  • 0
@Maslo165 możesz też dać zawór ciśnieniowy. Jak ciśnienie w rurach będzie za niskie do będzie dopuszczał wody z sieci, a jak będzie ok to odetnie. Z tym że nie wiem czy to się sprawdzi bo ciśnienie przy zaworze może być jeszcze ok a dalej pewnie bedzie spadać.
  • Odpowiedz
Znaczy bo i tak to raczej doraźna przeróbka bo chciałbym żeby za jakiś czas wszedł hydraulik i zrobił to od nowa i dołożył filtry bo jakość tej wody jest średnia
  • Odpowiedz